Cloudbooki: odpowiedź Microsoftu na chromebooki to klasa premium?

Cloudbooki: odpowiedź Microsoftu na chromebooki to klasa premium?

Cloudbooki: odpowiedź Microsoftu na chromebooki to klasa premium?
02.05.2017 12:10

Już za kilka godzin Microsoft zaprezentować ma nową klasę urządzeń wraz z nową wersją systemu operacyjnego Windows 10. Cloudbooki z systemem Windows 10 Cloud (lub S) mają być pozbawione możliwości instalowania oprogramowania spoza sklepu Windows Store oraz adresowane przede wszystkim do uczniów i studentów. W wewnętrznej korespondencji Microsoft otwarcie porównuje cloudbooki do chromebooków. Wygląda jednak na to, że pomiędzy tymi urządzenia będzie jedna różnica.

Obraz

Będzie nią najprawdopodobniej cena. Niezawodny w kwestii przecieków z obozu Microsoftu WalkingCat opublikował już bowiem grafiki przedstawiające najnowsze dziecko Microsoftu. Zarówno jakość wykonania, jak i zastosowane materiały oraz parametry matrycy sugerują, że cloudbooki nie będą odstawać od reszty rodziny Surface. A to oznacza, że Microsoft chce dla studentów i uczniów wyprodukować urządzenia z klasy premium.

WalkingCat zwraca uwagę na zastosowanie 13,5-calowego wyświetlacza PixelSense oraz klawiatury obitej materiałem alcantara, zupełnie jak w przypadku okładek TypeCover dla urządzeń Surface Pro. Jak nietrudno się domyślić, taka dbałość o detale i jakość kosztuje. Trudno zatem stawiać cloudbooki obok na ogół dość topornych plastikowych chromebooków, które zdobyły popularność wśród uczących się. Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie da alternatywy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najprawdopodobniejszym w tej chwili scenariuszem wydaje się ten, w którym zaprezentowane na wyciekłych grafikach cloudbooki zaprojektowane sam Microsoft, będą faktycznie urządzeniami z klasy premium, podobnie jak inne z rodziny Surface. Jeżeli chodzi o tańsze urządzenia klasy cloudboook, to Microsoft postawi na innych producentów: zapewne jeszcze dziś zobaczymy tańsze propozycje partnerów. Wszystko wyjaśni się już za kilka godzin: konferencja Microsoftu rozpocznie się o 15:30 czasu środkowoeuropejskiego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)