OSFMount 2.0.1001

Strona główna Windows Narzędzia Emulatory napędów CD/DVD/Blu-ray
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OSFMount to darmowy emulator wirtualnych napędów w systemie Windows, oferujący wiele ciekawych funkcji. Pozwala on przeglądać i wyodrębniać wybrane dane z obrazów dysków w kilku najpopularniejszych formatach.

Narzędzie pozwala montować w systemie dowolną ilość wirtualnych napędów i umieszczać w nich obrazy dysków IMG, DD, ISO, BIN, 00N, NRG, SDI, AFF, AFM, AFD, E01, S01 oraz VMDK. Dostęp do zgromadzonych w ich obrębie danych jest identyczny jak w przypadku standardowych nośników danych podłączonych do komputera. Podobnie dostępne są one w systemie pod wskazaną przez użytkownika literą.

OSFMount posiada także inną, godną uwagi funkcję. Mowa o wbudowanej w programie opcji tworzenia tzw. RAM-dysków. Są one niczym innym, jak wirtualnym dyskiem zamontowanym w obrębie dostępnej pamięci RAM. Posłużyć one mogą do przechowywania danych, do których wymagany jest szybki i częsty dostęp, a także wszelakich poufnych informacji np. gromadzonych przez przeglądarki (są one kasowane po każdym restarcie komputera).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Karol Kurczuk   10 #7 23.08.2014 23:02

OSF Mount jest lepszy od Daemona Toolsa 1000 razy :)

Kusep   1 #6 19.11.2013 19:07

Na Windows 2000 nie uruchamia się ...

  #5 16.06.2013 20:55

Do tworzenia i wypalania obrazów polecam ImgBurn: http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Program,Windows,13049.html
jest też do niego spolszczenie

  #4 15.04.2013 14:11

Dwa inne programy do tworzenia obrazów nośników, możliwych do zamontowania w OSFmount:

1. Testdisk (tworzy plik image.dd)
http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html

2. DuBaron DiskImage (tworzy plik z rozszerzeniem .raw)
http://sourceforge.net/projects/diskimage/

Trochę długo się te obrazy robią, ale to jest kopia dokładna sektorów a nie samo kopiowanie plików.

  #3 14.04.2013 23:26

nareszcie jakaś alternatywa dla DAEMON Tools, super

krzysztof102   3 #2 14.04.2013 23:03

Jedynie co mi brakuje w tym programie to tworzenie obrazów

  #1 14.04.2013 18:17

Świetny program. Może montować obrazy twardych dysków także w formacie RAW i nie jest konieczne aby plik miał jakiekolwiek rozszerzenie. Można montować nawet obrazy dysków zawierające kilka partycji. Wtedy można z danego zamontowac te partycje które chcemy. Wypróbowane.

Ciekawostka: Program do odzyskiwania danych testdisk/photorec widzi te zamontowane OSFMountem dyski/partycje i dlatego też można bezpiecznie odzyskiwać dane z wirtualnych obrazów dysków :)!


A jak zrobić obraz dysku który można używać w OSFMount? :
Chciałem polecić (i zgłosić Redakcji) program "Partition Find and Mount" http://findandmount.com/download/

Program służy od odzyskiwania sformatowanych lub usuniętych partycji.
Jednocześnie posiada funkcje zapisu obrazu całego istniejącego dysku czy istniejacych lub znalezionych partycji do pliku RAW czyli to co się może przydać do OSFMount i dlatego jest jego idealnym uzupełnieniem.


Program "Partition Find and Mount" jest darmowy do niekomercyjnego użytku, a jedynym ograniczeniem w porównaniu z wersją PRO jest prędkość kopiowania równa 0,5 MB/s.