Odświeżenie wyglądu XP (aktualizacja)

Zanim przejdziesz do dalszej części tego materiału pragnę poinformować, że jako autor nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za złe przerobienie plików przez czytelnika.

Dźwięki, których się na co dzień słyszy w systemie, mogą się znudzić! Aby to zmienić w tym celu udajemy się do Panelu Sterowania i tam wybieramy Dźwięki i urządzenia audio i w zakładce dźwięki klikamy na akcję systemu i wybieramy dźwięk, który chcemy dodać.

Tam samo jest z kursorami, ciągle na nie patrzymy i też się nudzą. Aby je zmienić wchodzimy w Panel Sterowania, następnie wybieramy Mysz, zakładka wskaźniki i wybieramy jaki wskaźnik chcemy zmienić. W paczce, do której link będzie na początku jest duży wybór kursorów. Od przerobionych na kolorowo standardowych kursorów z W7 są także przerobione z W8 oraz inne. (Kursory znajdują się w folderze Programy)

Kompozycja, którą miałem dodać w ostatnim blogu znajduje się w archiwum *zip. do którego podam link na końcu. Aby uzyskać pasek jak w Windows 7 w XP, pobieramy program ViGlance, który nie tylko że wyświetla same ikony, bez etykiet tekstowych jak jest to 7, lecz jeszcze po najechaniu kursorem na włączony program i zobaczymy podgląd okna. Program ten jeszcze posiada funkcję grupowania tych samych programów. Ciekawą funkcją jest jeszcze, że można uzyskać przeźroczystość paska zadań.

Aby uzyskać pasek start z W7 w tym celu pobieramy program ViStart tego samego producenta co program ViGlance. Po tej stronie co są Panel Sterowania, Komputer, Dokumenty... jest przeźroczystość.

W Windows 7 obok daty i godziny jest taki kwadracik do pokazywania pulpitu. W XP aby tak samo zrobić należy uruchomić program o nazwie ShowDeskop, który też znajduje się w paczce.

Następnym elementem będzie dodanie przezroczystości do XP. Aby to zrobić uruchamiamy program True Tranparency. Program sobie nie radzi z firefoxem, officem 2010, a tak na podstawowych pracach dobrze się sprawdza.

Aby podmienić pliki *dll, trzeba użyć replacera i wskazać najpierw ścieżkę pliku do podmiany a później ten, który my przerobili. Niektóre pliki, są używane i trzeba je z trybu awaryjnego podmienić, są to m.in shell32.dll i xpsp2res.dll. W paczce nie znajdziecie plików dll tylko ikony lub bitmapy i sami musicie sobie podmienić. Jak podmieniać? Plik został zapisany przykładowo 1;1045 to odpowiada 1;1045.

Link do paczki, która obiecałem w ostatnim blogu: http://www104.zippyshare.com/v/uK5Ddlhp/file.html. Mam nadzieję, że komuś ten wpis się przyda. A i jeszcze tą samą metodą można edytować pliki w W7/W8.