Office Sway Office Sway

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Aplikacja Sway to narzędzie wchodzące w skład pakietu Office. Służy do tworzenia widowiskowych prezentacji multimedialnych. W przeciwieństwie do PowerPointa skupia się tylko na najważniejszych narzędziach, które pozwolą nam w prosty sposób stworzyć prezentację. Interfejs przygotowano w taki sposób by dało się go obsługiwać także z poziomu przeglądarek dla smartfonów i tabletów.

Aby skorzystać z aplikacji niezbędne jest posiadanie konta w usługach Microsoftu. Po zalogowaniu się zyskujemy dostęp do wcześniej stworzonych prezentacji, a nowo powstałe są zapisywane w chmurze. Projekty rozpoczęte na innym urządzeniu możemy z poziomu wersji mobilnej edytować oraz prezentować.

Ilość dostępnych narzędzi jest spora, i w dużej mierze opiera się na dodawaniu treści z różnych źródeł. Podczas tworzenia cały czas towarzyszy nam podgląd na efekt naszej pracy. Dodatkowo z poziomu programu możemy pobrać samouczki, które przybliżą nam działanie aplikacji oraz poszczególnych opcji.

Obsługa, tworzenie i edytowanie prezentacji, wszystkie te operacje możemy wykonać w wygodny sposób zarówno na ekranie tabletu jak i za pomocą myszki oraz klawiatury. To właśnie prosta obsługa oraz łatwa nawigacja i udostępnianie stanowią największą zaletę Swey'a, a zarazem element, który wyróżnia go na tle rozbudowanego PowerPointa. Program dostępny jest za darmo w sklepie z aplikacjami dla systemu Windows 10.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze - w sam raz dla niewymagających użytkowników
Niewielka ilość dostępnych narzędzi oraz opcji konfiguracyjnych, schematyczność tworzonych prezentacji
ocena użytkownika
10.08.2015 11:22

Aplikację Sway określić można jako uboższą wersje PowerPointa. Nowy program stworzony przez Microsoft w swym głównym założeniu ma za zadanie uprościć do granic możliwości tworzenie ciekawych i efektownych prezentacji, które następne możemy zaprezentować w szerszym gronie. Interfejs aplikacji został stworzony w taki sposób, aby każdy poradził sobie z jego obsługą. Ilość dostępnych narzędzi oraz opcji konfiguracyjnych została zredukowana do minimum i chociaż większości użytkowników w zupełności ona wystarczy tak nie wiem czy Sway ma szansę na odniesienie sukcesu. Użytkownicy chcący tworzyć „zaawansowane” prezentacje wybiorą program PowerPoint, z kolei ci, dla których liczy się prosta i jednocześnie efektowna prezentacja skorzystają chociażby z Prezi. Jeżeli jednak nie masz wielkich wymagań i chcesz w kilka chwil pochwalić się swoim projektem aplikacja Sway jest w sam raz dla ciebie.