reklama

Ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010 w Warszawie rozpoczęte

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Dziś w Warszawie wystartowały ogólnoświatowe finały Imagine Cup 2010. Do stolicy Polski przyjechało 434 reprezentantów z 69 państw, by walczyć o zwycięstwo w jednej w pięciu kategorii dotyczących nowych technologii.

Imagine Cup to organizowany co roku przez Microsoft konkurs technologiczny. W tegorocznej, ósmej edycji wzięło udział 325 tys. studentów z ponad 100 krajów, z czego do światowych finałów zakwalifikowały się jedynie 434 osoby. Będą one rywalizować w pięciu kategoriach - projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie gier, media cyfrowe oraz technologie informatyczne.

Polskę reprezentuje zespół fteams z Politechniki Łódzkiej w składzie Magdalena Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński i Jacek Pintera. Wygrali oni krajowe eliminacje w kategorii Projektowanie Oprogramowania tworząc interPeter - automatyczny, dwukierunkowy tłumacz języka migowego na naturalny. Kilka drużyn z Polski stanęło także na podium organizowanych w ramach Imagine Cup konkursów Awards. W kategorii Internet Explorer 8 Award Polacy dosłownie zdominowali konkurs - nasze 3 drużyny zajęły kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Polscy studenci wywalczyli także drugie miejsce w kategorii Next Generation Web Award, dzięki czemu nasz kraj jest jedną z najsilniejszych reprezentacji tegorocznego Imagine Cup.

Tegoroczne światowe finały Imagine Cup zakończą się 8 lipca, kiedy to w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić