Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi

Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi

Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi
18.06.2018 16:55

Gra mobilna z Pokémonami lada chwila dostanie możliwość dodawania innych trenerów do znajomych. To jednak nie koniec. Nietrudno się domyślić, że lista znajomych została przygotowana z myślą o mechanizmie wymieniania się Pokémonami, na który czekamy od dwóch lat.Możliwość wymieniania się fantastycznymi stworzeniami będzie częścią letniej aktualizacji. Informacje o niej krążyły już w dniu premiery Pokémon Go latem 2016 roku, ale przygotowanie jej okazało się bardzo trudne. Niantic zapewnia, że stara się zapewnić nam jak najlepsze wrażenia z gry.

Obraz

Celem jest oczywiście przekonanie graczy do spotykania się w większym gronie. Wymiana jest możliwa tylko między trenerami, którzy są znajomymi na swoich listach i będą znajdować się w pobliżu. Dodanie innego trenera do znajomych wymaga poznania jego kodu, a dodana osoba może zaakceptować lub odrzucić zaproszenie. Lista po uruchomieniu będzie mogła zmieścić 200 osób, ale zostanie powiększona.

Żeby nie było zbyt nudno, przyjaźń można rozwijać także w grze, przenosząc ją wyższe poziomy (nie tak jak myślicie :-)). Mamy więc kolejny pretekst, by umówić się ze znajomymi na wspólne granie. Podnoszenie poziomu odbywa się przez wspólne treningi i walki, a także przez wymienianie się prezentami, które pojawią się po letniej aktualizacji. Podarki znajdziemy w Pokéstopach. Mogą to być na przykład 7-kilometrowe jajka, z których wyklują się Alolany po tym, jak gracze przejdą 7 km. Oczywiście po przejściu przez kolejne progi gracze będą otrzymywać nagrody.

Obraz

Wymiana Pokémonów w grze będzie wymagała, by znajomi znajdowali się w pobliżu. Przy okazji wymiany elementami kolekcji gracze otrzymają też porcje odpowiednich dla tych gatunków słodyczy, którymi mogą podnieść ich poziom. Dostaną ich więcej, jeśli złapali wymieniane pokémony daleko od siebie. W planach są też różne inne bonusy. Wyższy poziom „przyjaźni” pozwoli wymieniać także Pokémony legandarne, lśniące, regionalne i tak dalej. Warto też wspomnieć, że młodsi gracze Pokémon Go, których konta w klubie trenerów wymagały zgody rodziców, nie będą mogli wymieniać się stworzeniami.

Obraz

Niantic ciężko pracował nad tą funkcją, by zapewnić równowagę w grze i bezpieczeństwo dla młodszych graczy. To jeden z powodów, dla których dopracowanie możliwości wymiany zajęło aż 2 lata. Nowości będą wprowadzane już w tym tygodniu.

Nigdy nie jest za późno, by spróbować swoich sił w Pokémon Go. Aplikację znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a. Warto zacząć zabawę przy dobrej pogodzie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)