Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi

Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi18.06.2018 16:55
Pokémon Go pozwoli wymieniać się Pokémonami, jeśli spotkamy się ze znajomymi

Gra mobilna z Pokémonami lada chwila dostanie możliwość dodawania innych trenerów do znajomych. To jednak nie koniec. Nietrudno się domyślić, że lista znajomych została przygotowana z myślą o mechanizmie wymieniania się Pokémonami, na który czekamy od dwóch lat.Możliwość wymieniania się fantastycznymi stworzeniami będzie częścią letniej aktualizacji. Informacje o niej krążyły już w dniu premiery Pokémon Go latem 2016 roku, ale przygotowanie jej okazało się bardzo trudne. Niantic zapewnia, że stara się zapewnić nam jak najlepsze wrażenia z gry.

350248000683206593

Celem jest oczywiście przekonanie graczy do spotykania się w większym gronie. Wymiana jest możliwa tylko między trenerami, którzy są znajomymi na swoich listach i będą znajdować się w pobliżu. Dodanie innego trenera do znajomych wymaga poznania jego kodu, a dodana osoba może zaakceptować lub odrzucić zaproszenie. Lista po uruchomieniu będzie mogła zmieścić 200 osób, ale zostanie powiększona.

Żeby nie było zbyt nudno, przyjaźń można rozwijać także w grze, przenosząc ją wyższe poziomy (nie tak jak myślicie :-)). Mamy więc kolejny pretekst, by umówić się ze znajomymi na wspólne granie. Podnoszenie poziomu odbywa się przez wspólne treningi i walki, a także przez wymienianie się prezentami, które pojawią się po letniej aktualizacji. Podarki znajdziemy w Pokéstopach. Mogą to być na przykład 7-kilometrowe jajka, z których wyklują się Alolany po tym, jak gracze przejdą 7 km. Oczywiście po przejściu przez kolejne progi gracze będą otrzymywać nagrody.

350248000683403201

Wymiana Pokémonów w grze będzie wymagała, by znajomi znajdowali się w pobliżu. Przy okazji wymiany elementami kolekcji gracze otrzymają też porcje odpowiednich dla tych gatunków słodyczy, którymi mogą podnieść ich poziom. Dostaną ich więcej, jeśli złapali wymieniane pokémony daleko od siebie. W planach są też różne inne bonusy. Wyższy poziom „przyjaźni” pozwoli wymieniać także Pokémony legandarne, lśniące, regionalne i tak dalej. Warto też wspomnieć, że młodsi gracze Pokémon Go, których konta w klubie trenerów wymagały zgody rodziców, nie będą mogli wymieniać się stworzeniami.

350248000683534273

Niantic ciężko pracował nad tą funkcją, by zapewnić równowagę w grze i bezpieczeństwo dla młodszych graczy. To jeden z powodów, dla których dopracowanie możliwości wymiany zajęło aż 2 lata. Nowości będą wprowadzane już w tym tygodniu.

Nigdy nie jest za późno, by spróbować swoich sił w Pokémon Go. Aplikację znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a. Warto zacząć zabawę przy dobrej pogodzie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)