OnlyOffice Desktop Editors 6.2.0

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OnlyOffice Desktop Editors to część bardzo szerokiego pakietu aplikacji biurowych firmy Ascensio, która nie wymaga do działania połączenia z Internet. Jest ona bezpłatna i nie ma ograniczeń w zakresie zapisu czy formatów.

OnlyOffice Desktop Editors nie posiada funkcji pracy grupowej takich jak współpraca nad dokumentem wielu osób naraz. Program daje możliwości tworzenia i edycji dokumentów tekstowych (DOCX, ODT, RTF, TXT), arkuszy kalkulacyjnych (XLSX, ODS, CSV) i prezentacji (PPTX). Wszystko jest w jednym programie, nie został on rozbity na poszczególne moduły.

Dostępne są wszystkie standardowe elementy formatowania. Arkusz jest wyposażony w te same funkcje, co konkurencyjne rozwiązania. Istnieje również możliwość otwierania i tworzenia prezentacji w formacie pptx i choć liczba przejść między slajdami nie jest tak imponująca jak w Office, to na potrzeby większości prezentacji powinna bez problemu wystarczyć.

Desktop Editors jest tylko częścią zestawu usług firmy Ascensio – od prostego biura w chmurze po zarządzanie dokumentami, pocztę, CRM, zarządzanie projektami, kalendarz. Z poziomu programu można założyć konto i skorzystać z 30-dniowego okresu testowego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Łatwość obsługi, nowoczesny wygląd i zachowanie, doskonale przemyślany interfejs
ubogie opcje eksportu i brak rozszerzeń
ocena użytkownika
15.06.2020 22:54 • Recenzja do wersji 5.4.2.30

OnlyOffice stał się pakietem, który zastępuje mi w coraz większym stopniu LibreOffice, gdyż jest rewelacyjny. Nowoczesny interfejs, innowacyjne narzędzia nieobecne w LibreOffice, intuicyjność programu i wiele innych czynników, przyspieszają pracę w nim. LibreOffice to przy nim stary gruchot, ale oczywiście są minusy... Nadal muszę używać LibreOffice, kiedy chcę eksportować dokumenty do różnych formatów, takich jak HTML czy EPUB. Chociaż interfejs LibreOffice to wielki bałagan i nie jest on w żaden sposób przyjazny i intuicyjny, to jednak posiada masę rozszerzeń do wszystkiego. OnlyOffice za to idealnie nadaje się do tworzenia dokumentów, które mają być zapisane jako PDF, a do tego jest wysoce kompatybilny z plikami Worda.

Jedną z funkcji, które wymiatają, jeżeli chodzi o porównanie OnlyOffice z LibreOffice, jest na przykład tworzenie tabel. W OnlyOffice można z łatwością stworzyć nawet bardzo skomplikowane tabele, a następnie upiększyć je, w mgnieniu oka. W LibreOffice trzeba się z tym napracować. W OnlyOffice stworzenie typowej tabelki, jakiej używam w wielu moich dokumentach, zajęło mi kilkanaście minut, a w LibreOffice klika razy dłużej, i jeszcze trzeba się było sporo nagłówkować szukać w tutorialach itp. W przypadku OnlyOffice wszystko było strasznie intuicyjne, zrobiłem tę wysoce skomplikowaną tabelkę, kiedy pierwszy raz odpaliłem ten program i postanowiłem zobaczyć, jak tworzyć się w nim będzie właśnie strony z tabelami i ilustracjami. Zresztą wszelkie rodzaju ilustracje i związane z nimi opcje, takie jak opływanie, też jest bardzo łatwo tu ustawić bez zerkania w jakiekolwiek materiały i myślę, że każdy użytkownik komputera OnlyOffice ogarnie szybko.