Opanda IExif Opanda IExif 2.3

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobi​erz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opanda IExif – to prosty, ale jednocześnie jeden z najlepszych programów do analizy zawartości metadanych zdjęć, czyli odczytu danych Exif. Są to informacje przypisywane każdej fotografii przez aparat, w których można znaleźć takie elementy jak dokładny czas wykonania, parametry aparatu oraz zastosowane programy tematyczne. W przypadku zaawansowanych aparatów cyfrowych lub lustrzanek, wśród danych znaleźć można nawet takie szczegóły jak dystans, jaki został zmierzony przez obiektyw do punktu ostrości.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i jest aplikacją typowo informacyjną. Po załadowaniu zdjęcia, które chcemy przeanalizować (można po prostu przeciągnąć je na obszar roboczy), na ekranie zostaną załadowane wszystkie informacje z Exifa, które wyświetlane są w formie tabelarycznej. Zostały pogrupowane według tematyki, której dotyczą, przez co łatwiej będzie poruszać się po całej liście.

Dla zwiększenia wygody, użytkownik ma do dyspozycji kilka widoków, w tym ogólny, w którym wyświetlana jest tylko część najważniejszych informacji, pełny, w którym znajdziemy całą zawartość metadanych oraz dwa dodatkowe, z których przydatniejszy wydaje się widok GPS, gdzie zestawić można dane o lokalizacji, w której zrobiono zdjęcie (o ile aparat przypisał takie dane w trakcie jego wykonywania).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!