Opera 9.10

Strona główna Aktualności

O autorze

Już od soboty w naszym vortalu dostępna jest nowa wersja zyskującej coraz większą popularność przeglądarki Opera, jednak dopiero dzisiaj pojawiło się oficjalne ogłoszenie na ten temat. Najważniejszą nowością w tym wydaniu jest wbudowana ochrona przed oszustwami.

Nowa Opera może automatycznie sprawdzać otwierane przez nas strony i podobnie jak najnowszy Firefox 2.0 i Internet Explorer 7.0 ostrzegać, jeśli witryna może służyć do wykradania naszych danych. Twórcy Opery twierdzą, że przygotowane przez nich zabezpieczenie jest skuteczniejsze od rozwiązań konkurencji. Prócz tego, w nowej wersji poprawiono interfejs użytkownika i klienta poczty, przygotowano nowy format przechowywania danych Menedżera haseł i usunięto sporo błędów związanych ze stabilnością, między innymi na stronach usług Google. Nowa Opera potrafi także lepiej maskować używaną przeglądarkę i system operacyjny w zmiennej UserAgent.

Najnowszą Operę 9.10 w wersji dla Windows można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki WWW i klienty poczty e-mail, wydania dla innych systemów dostępne są na stronie producenta.

© dobreprogramy
s