Nowa wersja Coast — Opera odkrywa przeglądarkę na nowo

Nowa wersja Coast — Opera odkrywa przeglądarkę na nowo

Nowa wersja Coast — Opera odkrywa przeglądarkę na nowo
Wojciech Kowasz
17.12.2013 13:26

Opera wydała właśnie aktualizację do swojej aplikacji Coast dla iPada. Czym jest Coast? Z całą pewnością jest to przeglądarka, jak przystało na norweskiego producenta, ale ze swoją starszą siostrą Operą Mini nie ma wielu cech wspólnych. Coast to projekt dedykowany dla tabletów, póki co jedynie dla iPadów, który ma ułatwić przeglądanie Internetu konkretnie na tych urządzeniach, uwypuklając tylko rzeczy szczególnie ważne dla takiego scenariusza. Po uruchomieniu w aplikacji znajdziemy więc tylko pasek wyszukiwarki oraz coś na kształt Speed Dial, a w widoku przeglądania stron wyświetlona będzie tylko strona, bez jakichkolwiek dodatków, pasków czy przycisków — wszystko obsługiwane jest gestami.

350045309315016641

W nowej wersji Coast wprowadzono drobne zmiany, ale z całą pewnością przypadną one do gustu wszystkim użytkownikom. Opera zachwala między innymi możliwość personalizacji ekranu startowego, która pozwala teraz na wybór grafiki w tle spośród predefiniowanych propozycji lub z rolki naszego aparatu. Nam jednak zdecydowanie bardziej spodobała się funkcja pozwalająca otworzyć pliki PDF w innej aplikacji i w ten sposób na przykład zaimportować dokument do iBooks czy innego czytnika e-booków, lepiej przystosowanego do czytania niż dowolna przeglądarka webowa. Ciekawostką jest też informacja na ekranie startowym, która strona odtwarza w danej chwili muzykę — odtwarzaniem można sterować nawet z poziomu ekranu blokady iOS. Oprócz tego Opera zapewnia, że przyspieszona została nawigacja pomiędzy stronami, zwłaszcza akcja cofania. Uaktualniono także silnik wykorzystywany do wykrywania i blokowania potencjalnie niebezpiecznych witryn, a miniatury na ekranie startowym są lepiej aktualizowane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Coast jest naturalnie aplikacją bezpłatną i można ją pobrać z AppStore. Polecamy ją każdemu miłośnikowi wylegiwania się z tabletem na kanapie tudzież fanowi czytania Wikipedii przed snem. Ważny jest tutaj fakt, że Coast to nie żaden eksperyment ani projekt typu proof-of-concept. Jest to pełnowartościowy produkt, który firma obiecuje nadal dynamicznie rozwijać u boku swoich flagowych produktów. Jak udało nam się dowiedzieć, Opera planuje także niedługo wydanie Coast dla Androida. Deweloperzy cały czas czekają na sugestie użytkowników odnośnie kierunku rozwoju oraz oczekiwanych funkcji. Zachęcamy do pozostawiania swoich uwag w komentarzach na naszym portalu, pracownicy wrocławskiego oddziału Opery bacznie je śledzą ;-) Swoja drogą, trzeba przyznać że informację prasową o aktualizacji przygotowano z pomysłem! ;-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)