Opera obiecuje szybsze przeglądanie dzięki blokowaniu reklam

Opera obiecuje szybsze przeglądanie dzięki blokowaniu reklam
09.01.2018 17:20
Opera obiecuje szybsze przeglądanie dzięki blokowaniu reklam

W przygotowaniu jest kolejna wersja popularnej przeglądarki Opera. Nadchodząca wersja 51 programu ma zapewnić szybsze przeglądanie stron, ale nie dzięki zmianom w silniku. Odpowiadają za to poprawki w mechanizmie blokowania reklam i skryptów kopiących kryptowaluty.

W wersji 51 Opery wprowadzone zostaną ulepszenia w dopasowywaniu ciągów znaków. To one odpowiadają za szybsze ładowanie stron, gdy włączony jest mechanizm blokujący reklamy. Według testów Opery ma to zapewnić nam przeglądanie nawet o 13% szybsze, niż w aktualnej wersji. Zysk będzie oczywiście zależał od tego, jakie strony odwiedzamy.

350208709919795137

Ponadto użytkownicy Opery będą mogli na stałe włączyć uruchamianie Flasha. Jeśli ktoś woli przeglądać w ten sposób, może pozwolić na uruchamianie materiałów flashowych na wszystkich stronach, bez udzielania pozwolenia każdej z osobna. Odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach stron.

Poprawki zauważymy także w menedżerze zakładek, który ułatwi import danych z innych przeglądarek. By wszystkie działania związane z zakładkami można było wykonać w jednym miejscu, znajdziemy tu polecenie importowania, a wszystkie zakładki z zewnętrznych źródeł trafią do jednego folderu.

350208709919991745

najnowszą wersją deweloperską przeglądarki Opera znajdziecie w naszej bazie programów. Warto ją sprawdzić, choćby ze względu na wygodny boczny pasek, gdzie można przypiąć komunikatory.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)