Opera obiecuje szybsze przeglądanie dzięki blokowaniu reklam

Opera obiecuje szybsze przeglądanie dzięki blokowaniu reklam

09.01.2018 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przygotowaniu jest kolejna wersja popularnej przeglądarki Opera. Nadchodząca wersja 51 programu ma zapewnić szybsze przeglądanie stron, ale nie dzięki zmianom w silniku. Odpowiadają za to poprawki w mechanizmie blokowania reklam i skryptów kopiących kryptowaluty.

W wersji 51 Opery wprowadzone zostaną ulepszenia w dopasowywaniu ciągów znaków. To one odpowiadają za szybsze ładowanie stron, gdy włączony jest mechanizm blokujący reklamy. Według testów Opery ma to zapewnić nam przeglądanie nawet o 13% szybsze, niż w aktualnej wersji. Zysk będzie oczywiście zależał od tego, jakie strony odwiedzamy.

Obraz

Ponadto użytkownicy Opery będą mogli na stałe włączyć uruchamianie Flasha. Jeśli ktoś woli przeglądać w ten sposób, może pozwolić na uruchamianie materiałów flashowych na wszystkich stronach, bez udzielania pozwolenia każdej z osobna. Odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach stron.

Poprawki zauważymy także w menedżerze zakładek, który ułatwi import danych z innych przeglądarek. By wszystkie działania związane z zakładkami można było wykonać w jednym miejscu, znajdziemy tu polecenie importowania, a wszystkie zakładki z zewnętrznych źródeł trafią do jednego folderu.

Obraz

najnowszą wersją deweloperską przeglądarki Opera znajdziecie w naszej bazie programów. Warto ją sprawdzić, choćby ze względu na wygodny boczny pasek, gdzie można przypiąć komunikatory.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)