r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mini i Opera Mobile rosną w siłę

Strona główna Aktualności

Opera po raz kolejny podzieliła się statystykami dotyczącymi użytkowania jej przeglądarek mobilnych — State of Mobile Web. W sierpniu z Opery Mini i Opery Mobile korzystało łącznie 209,9 milionów użytkowników na całym świecie — o 40% więcej, niż w sierpniu 2011.

Więcej użytkowników generuje oczywiście więcej odsłon stron — w ciągu ostatniego roku liczba oglądanych stron wzrosła o 53%. Ilość przesłanych za pośrednictwem tych dwóch przeglądarek danych wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 79%. Serwery kompresujące strony dla Opery Mini przetworzyły w sierpniu 122 miliardy stron, co przełożyło się na kompresję ponad 22 petabajtów danych do około 2 petabajtów.

Najnowszy raport skupia się na Ameryce Łacińskiej, gdzie gwałtownie wzrósł odsetek właścicieli smartfonów wśród użytkowników Opery Mini, tradycyjnie jednak Opera podała listę najczęściej odwiedzanych przez użytkowników mobilnych wersji Opery z naszego kraju stron. W kolejności od najpopularniejszej pierwszą dziesiątkę otwiera google.com, dalej są: facebook.com, wp.pl, onet.pl, youtube.com, nk.pl, wikipedia.org, allegro.pl, gazeta.pl i interia.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.