Opera Mini zyskuje tryb nocny i synchronizację otwartych kart

Opera Mini zyskuje tryb nocny i synchronizację otwartych kart

Opera Mini zyskuje tryb nocny i synchronizację otwartych kart
Redakcja
20.05.2015 12:24, aktualizacja: 20.05.2015 12:45

Najnowsza wersja przeglądarki Opera Mini powinna ucieszyć nocnych marków – aplikacja doczekała się specjalnego trybu nocnego, dzięki któremu przeglądanie stron internetowych staje się jeszcze wygodniejsze. Oprócz tego udoskonalono synchronizację i nieco uproszczono interfejs aplikacji, która słynie z kompresji i oszczędności transferu użytkownika.

W przeciwieństwie do rozwiązań znanych z niektórych innych mobilnych przeglądarek internetowych to, co znajdziemy w Operze Mini, nie wpływa na style zastosowane na stronie. Zamiast zmieniać kolory na ciemne, co nie zawsze daje dobre efekty, a niekiedy powoduje wręcz, że tekst staje się nieczytelny, Opera po prostu zmniejsza jasność ekranu. Nie jest to jednak zmiana taka, jaką użytkownik może wykonać samodzielnie zmieniając ustawienia smartfonu – pasek jasności dostępny w Operze Mini pozwala na ustawienie jasności jeszcze niższej, niż pozwala na to producent. Dzięki temu możemy wygodnie przeglądać strony nawet na urządzeniach, których wyświetlacze są zbyt jasne do czytania stron nocą.

350136770240997313

To jednak nie koniec nowości. W trybie nocnym znajdziemy ponadto ustawienie odpowiadające za mniejsze zmęczenie wzorku. Po jego aktywacji zmienia się temperatura obrazu wyświetlanego na ekranie, biel nie razi już po oczach, przechodzi bowiem w znacznie delikatniejszą barwę. Podobnie jak przypadku aplikacji f.lux, ma to również wpływ na poziom melatoniny w naszym organizmie – hormonu, który odpowiada za nasz sen i cykl dobowy. Długa praca przy jasnych wyświetlaczach powoduje zaburzenia, przez które tracimy naturalną ochotę na sen, organizm jest oszukiwany i myśli, że to jeszcze nie pora na odpoczynek. Dzięki zmianie temperatury obrazu da się ograniczyć to negatywne zjawisko.

Oprócz tego nowa wersja wprowadza synchronizację otwartych kart i ekranu startowego. Dzięki temu zamienna praca na różnych urządzeniach powinna być teraz jeszcze wygodniejsza. Producent zdecydował się także na uproszczenie interfejsu: górny pasek nie wyświetla już adresu aktualnie otwartej strony, lecz jej nazwę. Najnowszą wersję przeglądarki Opera Mini znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu w wersjach dla Androida, iOS, a także Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)