Opera Neon Opera Neon 1.0.2531.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Opera Neon to nowatorska przeglądarka internetowa oparta o silnik Chromium. Charakteryzuje się całkowicie odmiennym podejściem do sposobu przeglądania treści w Internecie – interfejs programu nie przypomina żadnej innej przeglądarki: jest nowoczesny i ciekawy a przy tym raczej minimalistyczny. Twórcy położyli nacisk na przyjemność z przeglądania treści stron, nie zaś natłok dodatkowych funkcji.

Już przy uruchomieniu program zdradza, że funkcjonuje całkowicie inaczej niż konkurencyjne rozwiązania. Po włączeniu przeglądarki na ekranie pojawia się wyszukiwarka osadzona na tle systemowej tapety – dzięki temu program sprawia wrażenie zintegrowanego z systemem. Nowością są również animowane skróty do ulubionych stron, które można dowolnie edytować, a wyświetlają się poniżej wspomnianej wyszukiwarki.

Podczas otwierania nowych stron, otwierają się one w kartach, ale te nie są typowym paskiem w górnej części ekranu, ale dużymi miniaturami po prawej stronie. Grafiką jest odpowiednio skadrowana favicona lub zrzut ekranu strony. Kolejność elementów jest dobierana automatycznie na podstawie częstotliwości odwiedzin danej witryny, ale można ją również edytować ręcznie. Stąd też linki do stron można przeciągać na obszar animowanych skrótów.

Miłym dodatkiem w programie jest wbudowane narzędzie do tworzenia zrzutów ekranów (fragmentów stron, które uprzednio zaznaczamy myszą). Do wykonanych wcześniej zrzutów można szybko się dostać, korzystając z paska po lewej stronie ekranu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Online installer aka chrome, player funkcja muzyczna, płynna
Zero konfiguracji interface, brak zakladek, brak dodatków
ocena użytkownika
13.01.2017 15:30 • Recenzja do wersji 1.0.2459.0

Na szybko reasumując : przeglądarka ciekawa, ale minusy wykluczają ją jako domyślną.

Minusy :

- "Zero konfiguracji" - jedyne co można wybrać czy instalujesz dla siebie czy wszystkich użytkowników, a gdzie skrót, a gdzie lokalizacja ?
- brak konfiguracji interface, mniejsze kulki kart, szerokość paneli
- brak zakładek (Version 1.0.2459.0)
- import mozliwy jedynie z internet explorer
- brak synchronizacji
- ustawia sie jako domyslna, mimo ze tego nie chce

plus / minus :

- screenshot narzedzie ,osobne do galerii - nie każdemu jest to do czegoś potrzebne
- brak split screen
- brak wtyczek mimo ze to przeglądarka bazująca na chromium

Plusy :

- player - funkcja działa spoko mi na pewno się przyda
- Online instalka - jest to też minus bo powinna być opcja wyboru instalacji offline, ale 2 megowy plik jest wygodny.
- Przełączanie miedzy kartami wydajne i całkiem innowacyjne
- youtube i inne odtwarzacze filmów / muzyki działają bez problemów