Orange Content – Orange rzuca wyzywanie Netflixowi?

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Pomarańczowy operator podjął decyzję o wkroczeniu do branży seriali i filmów. W tym celu powstała nowa jednostka – Orange Content. Niektórzy twierdzą, że Orange chce stworzyć własną odpowiedź na Netflixa, na nowe filmy i seriale przeznaczonych zostanie 100 mln euro.

Powyższa kwota ma zostać wydana na produkcje, które będą powstawały w ciągu 5 najbliższych lat. Nad całością będzie czuwać nowo powstała jednostka Orange Content, która narodziła się z połączenia Orange Studio, OCS i Orange Prestations TV. Nadzór otrzyma Stéphane Richard, prezes i dyrektor generalny Orange. Głównym celem Orange Content będzie produkcja seriali, a także podpisywanie nowych umów z dostawcami.

Oprócz wspomnianych zadań, do Orange Content będzie należało także: obserwowanie rynku i wyszukiwanie nowych możliwości dla grupy, tworzenie i wdrażanie nowych formatów, rozwiązań i ciekawych pomysłów oraz monitorowanie i współpraca z oddziałami Orange. Stéphane Richard w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że ich nowa jednostka ma zapewnić bogatą ofertę we Francji, a także za granicą.

Ponadto powstanie kanał Canal+ Essential, który jest wynikiem współpracy Orange z Canal+, francuską siecią telewizyjną. Zostanie on skierowany dla francuskich odbiorców oferty Orange. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie Orange przyniesie kilka dobrych produkcji, nie gorszych od treści tworzonych przez Netflixa, a samemu Netflixowi silna konkurencja z pewnością się przyda.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi