Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Aero2, czyli parę słów o tym, że wciąż nie mam zamiaru ciągnąć kabla

Sieci bezprzewodowe, pozwalające na odbiór sygnału internetowego, mają jeden wielki minus: nie wszyscy i nie wszędzie mogą z nich korzystać w sposób swobodny. Ci, którzy mieszkają w większych aglomeracjach, problemu tego nie znają, ale mieszkańcy bardzo małych miejscowości (zwłaszcza wsi) temat zapewne rozumieją doskonale.

Dostawcy internetu mobilnego wciąż niestety skupieni są na miastach i właśnie tam większego problemu z takim internetem nie ma. Na wsiach jest gorzej; zasięg jest różny u różnych operatorów, a jakość usługi zależeć może nawet od tego, czy mieszkamy w domu po prawej, czy po lewej stronie ulicy. Mam wrażenie, że internet mobilny wciąż traktowany jest jako uzupełnienie internetu stacjonarnego, a niego jego substytut. A szkoda. W miastach alternatyw jest wiele - od kabla "pomarańczowego" operatora po różne (często skumulowane na przykład z telefonem i telewizją) opcje od dostawców telewizji kablowej. W większości polskich wsi pozostaje jedynie wybór między stałym łączem byłej „tepsy” a niewątpliwie podnoszącym ciśnienie internetem mobilnym.

Od lat korzystam z opcji drugiej (tak, mam podwyższone ciśnienie) i faktem jest, że prędkość mojego internetu mierzyć należy raczej w kb/s, niż MB/s, ale za to płacę mniej i nie jestem zmuszony do posiadania czegoś tak zabytkowego jak telefon stacjonarny, czy do opłacania haraczu za dzierżawę „pomarańczowego” kabelka.

Przez mój laptop przewinęły się jak dotąd dwie sieci. Pierwsza: T- Mobile (dawniej Era), w 90% odpowiedzialny za zwyżkę mojego ciśnienia tętniczego i jednocześnie niejednokrotnie wzbudzający we mnie chęć wypróbowania w praktyce przeciwko wpiętemu w USB Huawei'owi paru trików z filmu „Najlepsi z najlepszych” (uwierzcie mi - cudem się powstrzymywałem).

Druga sieć: Plus, z którego korzystam od roku aż do dziś, i którego jakość i stabilność w porównaniu z jakością i stabilnością T-Mobile'a w moim rejonie jest jak porównywanie myśliwca z samolotem rolniczym (oczywiście samolotem rolniczym jest tutaj T-Mobile). Pewnie, że szału nie ma i niejeden z was śmiało taki internet określić może mianem „do d...”. No ale ja taki mam, z takiego korzystam, a oczekuję nie tyle superszybkiego ferrari, co stabilnego, niepsującego się, lekko podrasowanego Golfa... A kto o mnie parę rzeczy, ten też wie, że nawet mając marny internet, zdziałać można wiele :)

Dość dawno temu o uszy obiło mi się hasło „Aero2”. A że nikt w pobliżu z czegoś takiego nie korzystał, trudno było mi ocenić praktyczną wartość tej usługi. Kupować w ciemno? O nie; choć łączny koszt to marne grosze, to znając swoje doświadczenia z mobilnym internetem, nie miałem zamiaru pakować nawet tych groszy w kolejny samolot rolniczy.

Temat wrócił paręnaście dni temu. Ktoś z grona moich znajomych zamówił sobie pakiet Aero2, a w związku z tym nadarzyła mi się okazja do testów.

Najpierw jednak parę faktów zaciągniętych z Sieci. A więc:

Aero2 jest strukturalnym operatorem telefonii komórkowej w Polsce. W listopadzie 2009r. Urząd Komunikacji Elektronicznej udzielił spółce Aero2 koncesji na użytkowanie częstotliwości 2570-2620 MHz na obszarze całego kraju, z przeznaczeniem do świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieciach szerokopasmowego bezprzewodowego dostępu do internetu w technologii LTE. Od 10 maja 2011r. spółka realizując warunki przetargu udostępniła bezpłatny dostęp do internetu na terenie Polski. Aero2 buduje infrastrukturę bezprzewodowego dostępu do Internetu, z której korzysta sieć Cyfrowy Polsat, oferując usługi zarówno w oparciu o sieć UMTS, jak i LTE.

Oferowany przez spółkę bezpłatny dostęp do internetu ma charakter usługi socjalnej i oferuje maksymalną prędkość pobierania danych 512 kb/s, która przez pierwszy rok świadczenia usługi wynosiła 256 kb/s. Połączenie z siecią jest zrywane co 60 minut, ale możliwe jest natychmiastowe wznowienie połączenia. Poza tym dostęp do sieci nie jest w żaden sposób ograniczany. Usługa miała być oferowana przez 3 lata, licząc od dnia 22.12.2011r., jednakże będzie dostępna do dnia 21.12.2016r.

Czyli jednym zdaniem: Aero2 sp. z o.o. w zamian za udzielenie jej przez UKE koncesji na budowę sieci internetowej zobowiązane jest przez określony czas i na określonych warunkach do świadczenia bezpłatnego dostępu do Internetu na terenie Polski.

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o bezpłatnym internecie od Aero2, to najpewniejszym tego powodem jest kiepska reklama tej usługi. Oczywiście celowo kiepska, bo przecież Aero2 ponosi całkowity koszt obsługi sieci, a użytkownik płaci jednorazowy depozyt w wysokości 20 zł. Nic więc dziwnego, że Aero2 ze swoją ofertą nie afiszuje się na lewo i prawo.

Czas przejść do części praktycznej omawianego zagadnienia.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu od Aero2, należy wykonać parę prostych czynności, mieć w zanadrzu jakieś trzy i pół dychy PLN i posiadać odpowiednie urządzenie współpracujące, czyli kompatybilny modem, tablet. Wykaz takich urządzeń (oraz parę innych ciekawostek o Aero2) znajdziecie na tym blogu.

Najpierw składamy wniosek on-line i czekamy na maila potwierdzającego nasze zgłoszenie. Minutę po potwierdzeniu otrzymujemy kolejnego maila - tym razem ze szczegółową instrukcją co robić dalej.

Mimo tak wysoko rozwiniętej dzisiejszej technologii nie obejdzie się bez tradycyjnej poczty. W mailu dostajemy bowiem wypełniony wcześniej wniosek, który należy wydrukować, podpisać i wraz z kserokopią dowodu tożsamości wysłać na podany w mailu adres. (Aero2 sugeruje, by zrobić to listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Ja wysłałem tylko poleconym i jest ok.) Ponadto na wskazane konto bankowe należy wpłacić depozyt za kartę SIM w wysokości 20 zł. Na drugie konto należy przelać 7 zł - jest to koszt wysyłki karty, którym to kosztem obarczony jest użytkownik. Potwierdzenia obu wpłat również należy wydrukować i dołączyć do reszty dokumentów.

Gdy obie wpłaty zostaną zaksięgowane, a przesłane dokumenty szczęśliwie dotrą do siedziby Aero2, rola zamawiającego się kończy. Reszta, czyli analiza wniosku i dokumentów oraz wysyłka karty SIM, należy do Aero2. Wysyłka kart odbywa się zgodnie z harmonogramem, jakiś tydzień po weryfikacji wniosku przez Aero2. Kartę SIM otrzymamy oczywiście po okresie dłuższym niż tydzień - Poczta Polska to przecież nie poczta e-mail...

Swój wniosek złożyłem 17 lutego po południu. W tym samym dniu poszły przelewy za depozyt i wysyłkę. Dzień później poleconym priorytetem za pośrednictwem małżonki (mojej oczywiście) do siedziby Aero2 wysłane zostały potrzebne dokumenty. Najwidoczniej tamtejsze biuro obsługi użytkownika albo działa bardzo prężnie, albo ma mało roboty. W każdym razie już 21 lutego otrzymałem maila z informacją, że

dnia 21-02-2014 r. w Urzędzie Pocztowym WER Rudna Mała przesyłką poleconą na adres korespondencyjny wysłana została Karta SIM Bezpłatnego Dostępu do Internetu

Jako że dwudniowe testy Aero2, o który napomknąłem na początku, wypadły zadziwiająco pozytywnie w mojej lokalizacji, a posiadany przeze mnie Galaxy Tab2 z siecią tą współpracuje idealnie, czekam na swoją kartę SIM.

Czy warto? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od Internetu. Jeżeli ktoś hurtowo ciągnie filmy z Sieci, włącza przy tym radio internetowe, a najczęściej otwieraną stroną jest youtube.com, to Aero2 na pewno nie jest dla niego. Pamiętajmy, że prędkość 512 kb/s do szokujących pozytywnie nie należy. Po drugie jest to prędkość maksymalna, a jej faktyczna wartość zależy od zasięgu, który - jak to z mobilkami bywa - nie wszędzie jest, a jak już jest, to niekoniecznie idealny.

Moim zdaniem bezpłatny Internet od Aero2 może stanowić nie tyle substytut, co uzupełnienie innej usługi, zapewniającej dostęp do Sieci. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które mają jakieś zbędne urządzonko kompatybilne z Aero2 (ciągłe podmienianie kart SIM w codziennie używanym urządzeniu na dłuższą metę jest trochę uciążliwe) i chcą mieć dodatkowy Internet, za który nie trzeba płacić.

W moim przypadku dochodzi jeszcze kwestia mobilności (nie będę ciągnął kabla i koniec) oraz celu, w jakim wykorzystuję Internet. Od dwóch lat prowadzę pewien serwis informacyjny, co wiąże się z codziennym szperaniem po Sieci; czasem wystarczy 5 minut, a czasem wymaga to kilkugodzinnej sesji. Do takich pięciominutowych odwiedzin w Internecie lepiej nada się tablet (wreszcie się do czegoś przyda). Po drugie, jak zapewne wiecie, mobilny internet przy średniowysokim abonamencie wiąże się z miesięcznym limitem. U mnie jest tego 3 GB, więc nie ma co ukrywać, że oznacza to parę wyrzeczeń i ograniczeń, ale za to hamuje pewne zapędy i nie pozwala na zwiększanie skali piractwa ;)

Aero2 jako sieć bez żadnych miesięcznych limitów już za parę dni moje nędzne 3 GB zwiększy do nieskończoności... Oczywiście nie oznacza to internetowego rozpasania. O to, by tak nie było, na pewno zadbają odpowiednie służby, którym "na dobre i na złe" ślubowałem w 2009 roku :)

Na chwilę obecną więcej nic nie napiszę. Bo jak mówi przysłowie:

Nie mów chap, zanim nie chapniesz
Przede mną ostatni krok do prawie jeszcze trzyletniej hulanki (512 kb/s?!) po Sieci dzięki Aero2 :)

 

internet

Komentarze

0 nowych
  #1 23.02.2014 09:53

Bawie się rok już AERO2 i różnie bywa, dużo zalezy do jakiego BTS się podłączysz u mnie jest tak że jeden ma u mnie sygnał full, drugi 2-4 kreski na HUAWEI 3131 i od 17 do 21-22 podłączony do tego mocniejszego BTS idzie kilka kilo, tragedia. Idę do drugiego pokoju bo tam łapie tez słapszy i tam działa lepiej. WIęc jak ktoś ma pecha będzie miał dużo problemów, a jak ktos ma koło siebie mało używany bts to będzie dobrze mu działać. Trzeba pamietać że operator daje jakiś procent pasma na AERO2 i jak zapcha się to będzie bardzo wolno działać.

CzarnyMisio   4 #2 23.02.2014 10:33

Z chęcią bym pobawił się Aero, ale dla mnie główną potrzebą jest OpenVpn, a na nim podobno nie paca. :(

KyRol   19 #3 23.02.2014 10:44

Czy możesz zdradzić wśród tych oczywistych oczywistości, które pola przy rejestracji trzeba zafajkować koniecznie, a które nie?

KyRol   19 #4 23.02.2014 10:48

Znaczy miałem na myśli, gdzie muszę wybrać wyrażam zgodę, a gdzie mogę jej nie wyrażać. Poza tym ten formularz jest lewy, każą sobie podawać pesel a połączenie nie jest nawet szyfrowane...

Ostatni Mohikanin   27 #5 23.02.2014 10:51

@KyRol - chodzi Ci pewnie o ostatni akapit przy wniosku on-line, czyli "Oświadczenia korzystającego". Zaznaczamy tam wszystkie pola, wybierając opcję "Wyrażam zgodę" lub "Nie wyrażam zgody".

Ostatni Mohikanin   27 #6 23.02.2014 10:54

@KyRol - uprzedziłeś mnie ze swoim drugim komentarzem :) Zaznaczyłem wszystko według własnych preferencji i wniosek został przyjęty bez zastrzeżeń.

Ostatni Mohikanin   27 #7 23.02.2014 10:57

Jeśli dobrze pamiętam, jedyne, na co się zgodziłem to przesyłanie "informacji o zmianie Regulaminu".

Frankfurterium   10 #8 23.02.2014 11:00

Każdemu wedle potrzeb. Ja Aero wpakowałem do telefonu, żeby mimo braku internetu w pakiecie móc słuchać Sotify i sprawdzać rozkłady tramwajów.

Kleryk_LDZ   9 #9 23.02.2014 11:35

Korzystam już z Aero2 od roku. Prędkość może nie powala na kolana ale jest darmowy wiec nie ma co dyskutować o prędkości działania. Jedyne opłaty jakie poniosłem to kaucja za kartę sim - chyba 20 zł i opłata przesyłki pocztowej o ile dobrze pamiętam w wysokości około 7 zł.
Miałem kilka razy przyjemność korzystać z Aero2 podróżując po Polsce i ku mojemu zaskoczeniu nie miałem większych problemow z zasięgiem. Świetnie sprawdza się do zasilenia nawigacji w internet i czasami da się posłuchać muzyki z YouTuba podczas jazdy - ale nie zawsze płynnie ;) Jeśli potrzebujemy od czasu do czasu sprawdzić pocztę lub jakąś informacje na stronie internetowej mogę z czystym sumieniem polecić każdemu Aero2.

kazik1902   2 #10 23.02.2014 12:02

Również około roku czasu korzystam z Aero2 i jestem zadowolony. Pomimo świetnego zasięgu prędkość zdecydowanie spada popołudniami, wieczorami i weekendy czyli jest raczej zależna od obciążenia sieci. Kilku osobom też proponowałem to rozwiązanie i też są zadowolone. Najważniejsze to aby przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzić czy jesteśmy w jego zasięgu: http://beta.btsearch.pl

Over   9 #11 23.02.2014 12:06

Mam kumpla który postanowił na takim necie mobilnym pracować, po miesiącu wziął neta po kablu z jednego z dostępnych operatorów, bo go szlak trafiał ;)
Ja osobiście wolę neta po kablu i mam niższe ciśnienie niż autor, wolę dopłacić więcej mięć święty spokój i dłużej przy tym pożyje :)
Kabel to kabel jak sie coś psuje to wtedy kiedy spie a nie w trakcie dnia jak to często bywa drogą radiową...

ziggurad   13 #12 23.02.2014 12:29

Wpakowałem Areo do swojego tabletu:
http://www.dobreprogramy.pl/ziggurad/Tablet-Samsung-Galaxy-Note-10.1-N8000,49628...
Idealnie sprawdza się jako dodatkowy, bezpłatny internet z którego korzystam głównie w podróży w pociągu, oczywiście prędkością nie grzeszy i YT ciężko oglądać ale wystarcza mi do czytania wiadomości i artykułów.

Wydawało mi się że usługa będzie utrzymywana do końca 2014 a tu proszę, miła niespodzianka 21.12.2016.

freedom   8 #13 23.02.2014 12:32

Najtańsza Neostrada (do 10 Mb) wraz z kosztem utrzymania łącza wychodzi ciut poniżej 80 zł (49 + 29 zł). Można tez taniej, jeśli zawiesi się "świadczenie usług telefonicznych", koszt utrzymania łącza wyniesie ok 21 zł za każdy miesiąc. Niestety opłatę trzeba uiścić z góry, więc dla niektórych problemem może być stosunkowo duży jednorazowy wydatek.

Jestem ciekaw ile autor wydawał do tej pory na internet mobilny?

  #14 23.02.2014 12:42

Korzystam z tego od roku. I baaardzo rzadko osiągam te 512 kb/s i niejednokrotnie mam problem w ogóle nawiązać połączenie, a mam przekaźnik kilkadziesiąt m od modemu. Aero2 na mój chłopski gust to powinien zająć się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Bowiem Polsat w zamian za otrzymanie częstotliwości ma obowiązek świadczenia usługi darmowego internetu. I niezależnie czy to jest darmowe czy nie mam prawo wymagać aby Aero świadczyło usługi zgodnie z umową z państwem, które dało częstotliwość. Zapraszam zatem urzędników UKE w teren aby sprawdzili jak Aero wywiązuje się ze swojej części umowy.

  #15 23.02.2014 13:03

Ciekawe czy przedluza jakoś to 2016 bo ludziska sie przyzwyczaja

moim zdaniem wymyśla zaraz laczenie kilku kart w jedno lacze i sie zacznie.

enedil   9 #16 23.02.2014 13:03

Ja mam od ponad pół roku, właśnie na Galaxy Tabie 2. Używam kiedy nie ma mnie w domu i sprawuje się dobrze. Drugą kwestią jest to, że mieszkam koło wielkiego miasta.

rigzbe   2 #17 23.02.2014 16:28

Mam od półtora roku i jest ok. Idzie nawet przez torrent ściągać linuxy :-)

Jaro070   17 #18 23.02.2014 19:31

Aero2 świetnie nadaje się jako druga karta w telefonach DualSIM. Można sporo zaoszczędzić na pakietach internetowych.

Unga Unga   7 #19 23.02.2014 19:48

Zgadzam się z Jaro070. Mam telefon Dual SIM i karta Aero2 jako druga karta do internetu sprawdza się świetnie. W sumie używam rzadko i mało bo w domu mam UPC ale w terenie daje to czego mi brakowało czyli możliwość sprawdzania poczty oraz połączenie z aplikacją Yanosik. Miesięcznie wykorzystuję około 200 MB także nie należę do pijawek ;-)

Bubu:-D   3 #20 23.02.2014 20:01

Korzystam z Aero2 o koło 6 miesięcy i sprawuje się bardzo dobrze ;-) jest to mój podstawowy internet i daje radę coś ściągnąć i yt w 360p pooglądać :-D oczywiście raz jest lepiej raz gorzej, ale wolę 0.5MB za free niż płacić haracz jedynemu dostawcy w mojej miejscowości w wysokości 50zł za 1MB i 60zł za 2MB w dodatku jest to radiówka, gdzie często są awarie a dostawca ma to gdzieś i przez tydzień potrafi nie być neta do tego każę sobie płacić następny haracz za instalację anteny w wysokości 300zł ! Nie mam telefonu stacjonarnego, więc wszystkie oferty po kablu odpadają, tak samo inny mobilny internet a to z powodu absurdalnych limitów danych. Tak więc dla mnie aero2 to obecnie najlepsza oferta i to w dodatku za darmo, polecam każdemu nie zdecydowanemu BDI ;-)

arlid   16 #21 23.02.2014 20:13

A da się np. w telefonie DualSIM z jednej (Aero2) brać internet, a z drugiej korzystać normalnie?

Pitesio   5 #22 23.02.2014 20:26

@arlid
Oczywiście że da się, jeden ze slotów musi obsługiwać aero2.

arlid   16 #23 23.02.2014 20:34

Ciekawe jak z zasięgiem - mapa chyba nie jest zbytnio aktualna?

Ostatni Mohikanin   27 #24 23.02.2014 21:15

@freedom - obecnie płacę 29,90 za mobilka w Plusie.

  #25 23.02.2014 21:23

Pytanie do posiadaczy aero2
Jak wygląda sprawa rozłączania w androidzie?Blokuje połączenie na chama czy jak?W końcu tego nie obsługuje zewnętrzny program

  #26 23.02.2014 21:31

*przed sekundą sie pojawił nowy post autora wpisu,to nie jest flood*
To już nie lepiej było ci trochę dopłacić do porządnego internetu mobilnego? Sam posiadam za 59,90(mały rabat za telewizję) internet LTE/hspa (bez problemu można sobie przestawić w ust. programu jak ma łączyć, na legalu) od plusa pod płaszczykiem Cyfrowego polsatu(oni ich obsługują...) i mam 15 GB+3GB za telewizję do ściągania w dzień i 50 GB do ściągania w nocy. 0,5 GB na dzień wychodzi, a z tego już sie da ,,wyżyć''

sgj   12 #27 23.02.2014 21:31

@ arlid "Ciekawe jak z zasięgiem - mapa chyba nie jest zbytnio aktualna?"

Zasięg praktycznie ten sam co Plus/Polsat.

djDziadek   17 #28 23.02.2014 21:36

Ja płacę 30 za 3 GB danych plus jakieś gratisy co 30 dni, więc bankructwo mi nie grozi a na routerze 3G nawet w trzy urządzenia ciężko to wykorzystać, nie interesuje mnie Aero2, które czasem jest a czasem tylko udaje że jest...

Ostatni Mohikanin   27 #29 24.02.2014 08:04

@tarataka... 1) sprawa rozłączania: teoretycznie co godzinę Internet od Aero2 powinien się wylogowywać z sieci. Praktycznie (testowane zarówno na tablecie z Androidem, jak i na dwóch różnych laptopach z Windows Vista) zdarza się, że wylogowanie następuje po np. dwóch godzinach, kilku godzinach lub wcale.
2) "To już nie lepiej było ci trochę dopłacić do porządnego internetu mobilnego?" Pewnie, za dobry internet by się zapłaciło, ale z tym zasięgiem na mojej mini-wiosce to różnie jest. Ostatnio musiałem obejrzeć dwu i pół minutowy spot reklamowy - buforował się jakieś 12 minut... Wyższa opłata nie byłaby adekwatna do jakości.

Ostatni Mohikanin   27 #30 24.02.2014 08:08

@arlid - mapka z zasięgiem na stronie Aero2 jest aktualna na dzień 22 maja 2013r. Teoretycznie można przypuszczać, że ten zasięg do dziś jest nieco lepszy, niż na mapce. Ale nie oznacza to, że są nim objęci wszyscy Polacy. Zresztą - być w zasięgu nie znaczy wcale mieć możliwość korzystania z Internetu :)

synek03   9 #31 24.02.2014 10:13

"Mam wrażenie, że internet mobilny wciąż traktowany jest jako uzupełnienie internetu stacjonarnego"

Doczytałem do tego momentu i wszystko mi opadło, dobrze że nie miałem scyzoryka w kieszeni bo pewnie by się otworzył i mnie delikatnie uszkodził. Nikt nie wyłoży tylu miliardów by była pełna przepustowość internetu mobilnego, a nawet gdyby już się znalazł jakiś szaleniec (w Polsce, przy takich stawkach za połączenia i gdzie większość abonentów posiada abonament nie większy niż 50zł, a do tego prepaid na których operator praktycznie nie zarabia) to nikt nie pozwoli na postawienie tylu nadajników. Zmiana siły sygnału jednego operatora w okolicy to mnóstwo papierologii, do tego trzeba też kręcić nadajniki innych operatorów w okolicy.

Łatwo powiedzieć, ale nie ma chętnych na wprowadzenie jakichkolwiek zmian, więc raczej bym się tego nie spodziewał. Operator który podniesie ceny by w miarę mu się to opłacało, szybko upadnie. W Polsce nie ma na to szans.

  #32 24.02.2014 11:37

Korzystam z Aero2 od kilku miesięcy. Dużo się przemieszczam i mogę powiedzieć tylko jedno - jestem baaardzo zadowolony.

Ubbaa   7 #33 24.02.2014 11:40

Niestety Aero2 nadaj się jako dodatkowy Internet mobilny. Z zasięgiem jest rożnie, Aero2 potrafi w tym samym miejscu raz dział a raz nie. Nie masz gwarancji na to, że połączysz się z Internetem. Ponieważ zdarza mi się jeździć w delegację nawet na 2 miesiące, działając Internet mobilny, jest dla mnie dość istotny. Obecnie mam trzy :). Play, według mojej opinii najlepszy, ten z którego korzystam. T-Mobile niewielki w abonamencie (a ponieważ oferta T-mobile był mało konkurencyjna w stosunku do oferty Play, wybór jest oczywisty) i Aero2. Aero2 nadaj się jako taki "wakacyjny Internet", czyj jak skończy się pakiet w abonamencie (jak nie obejrzę klipu o kotkach na Youtube to nic się nie stanie).

Ostatni Mohikanin   27 #34 25.02.2014 15:48

No i się doczekałem :) Wbrew temu, co gdzieś tam niosły plotki, Aero2 mieści się w podawanych na stronie terminach wysyłki kart SIM. Poczcie Polskiej w tym przypadku też nie ma co zarzucić :)

freyah   18 #35 25.02.2014 18:04

Ja właśnie wczoraj, ze względu na planowany zakup tabletu, wysłałam wniosek :-)

Ostatni Mohikanin   27 #36 25.02.2014 18:48

@freyah - nadajników typowo od Aero2 w Wągrowcu zbyt dużo nie macie ;)

  #37 28.02.2014 10:01

Ja używam od dwóch lat. W mojej rodzimej miejscowości nie miałem zasięgu ale Aero siedzi w nexus 7 który robi za GPS + Janosik i jakoś w większości podróży działa przez większość drogi. Wszystko jest całkiem przyzwoite jak na darmowy internet i należy trzymać kciuki aby nie wprowadzili captcha bo czar pryśnie.

CzarnyMisio   4 #38 28.02.2014 11:38

Hmmm, sprawdzałem OpenVpn jakiś czas temu i nie chciał mi się połączyć na Aero.
Wczoraj odpaliłem (ale inny serwer) i bez problemu zadziałał.

Hmmmmmm.

  #39 28.02.2014 12:27

Witam was mi się podoba Areo2 chodzi u mnie 1.5 MB/s i mieszkam na wsi ale niedaleko nadajnika ok 12 km podłączyłem do Samsunga Galaxy Mini 2 i rozprowadzam do laptopów z siecią wi-fi i powiem tak dla mnie Areo2 chodzi jak żyleta internet chodzi na 2 laptopów i konsoli i nikomu nie z spowalnia i jestem bardzo zadowolony ale na początku kiedy trzeba konfigurować to przy tym było trochę problemów ale sb poradziłem :-) I dla mnie to super wiadomość że działa do 2016 roku :)

Ostatni Mohikanin   27 #40 28.02.2014 17:01

@Gabriel96 - pronlemy przy konfiguracji? Żadne, jeśli masz w pełni kompatybilny modem bez simlocka lub inne kompatybilne urządzenie.

Ostatni Mohikanin   27 #41 28.02.2014 22:23

@Zbigniew2003 - Aero2 udostępnia darmowy internet na terenie Polski. Czy Biała Podlaska to wciąż jeszcze Polska? :)

Ostatni Mohikanin   27 #42 01.03.2014 08:15

@Zbigniew2003 - Hawk! Sprawdziłem na mapie - Biała Podlaska to jednak jeszcze Polska :) I nawet nadajnik Aero2 macie, gdzieś na Nowym Sławacinku, przy hotelu Dukat. Pamiętaj, że w razie problemów z sygnałem bezpośrednio z nadajnika Aero2, sieć ta łapie zasięg z nadajników Plusa; trzeba w ustawieniach uaktywnić "roaming krajowy".

freyah   18 #43 01.03.2014 14:29

@Ostatni Mohikanin, wiem, w Wągrowcu pod tym względem mamy biedę, ale aero wzięłam pod kątem podróżowania i tego, że co 2 tygodnie siedzę w Poznaniu na uczelni, a tam już lepiej z nadajnikami :) dostałeś już kartę? Moją w czwartek wysłali, ciekawa jestem czy będzie to dokładnie taki sam jak na zdjęciu, bo potrzebuję do tabletu Micro :)

Ostatni Mohikanin   27 #44 01.03.2014 14:45

@freyah - kartę mam od wtorku. Swoją też pewnie we wtorek dostaniesz. Wersję micro można z niej śmiało wyłamać.

freyah   18 #45 01.03.2014 17:00

@Ostatni Mohikanin, no to super :)

Ostatni Mohikanin   27 #46 03.03.2014 11:41

@Zbigniew2003 - zasięg mam w każdym pokoju, w łazience, w korytarzu, w łóżku, pod łóżkiem. W miarę komfortowa sytuacja - nadajnik w odległości kilku kilometrów od domu :)

freyah   18 #47 05.03.2014 08:14

@Ostatni Mohikanin, melduję że aero2 dotarło, tak jak pisałeś, we wtorek. Działa super, w pracy łapie mi nawet 3G :)

Ostatni Mohikanin   27 #48 05.03.2014 08:36

@freyah - jestem na bieżąco; czytałem recenzję Twojego nowego nabytku ;)

  #49 11.03.2014 11:29

Zamówiłem i ja, przelewy pewnie dotarły wczoraj, dokumenty dotrą dziś.
Zobaczymy kiedy dostanę :)
Potrzebuję go, aby zlikwidować pusty slot w telefonie ;)
Myślę, że się nie rozczaruje.

Ostatni Mohikanin   27 #50 11.03.2014 16:13

@AntekSzprycha - zależy, czy jesteś w zasięgu :)

Ostatni Mohikanin   27 #51 12.03.2014 18:47

@Zbigniew2003 - kurde...; czyli niepotrzebnie złożyłem w gminie deklarację śmieciową na jeszcze jedną osobę w przyszłym miesiącu ;)
No ale w sumie wszystko dobrze się skończyło - Ty masz free net, a ja pewność, że jedynym łowcą uśmiechów mojej żoneczki wciąż jestem ja sam :)

Ostatni Mohikanin   27 #52 06.04.2014 07:20

1 kwietnia 2014 r. spółka Aero2 wprowadziła mechanizm captcha dla użytkowników Bezpłatnego Internetu (BDI). W ciągu kilku pierwszych dni od wprowadzenia mechanizmu do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęły liczne wnioski i zapytania użytkowników BDI dotyczące jego funkcjonowania. Z ich treści oraz przeprowadzonej przez Urząd wstępnej analizy funkcjonowania mechanizmu wynika, że sposób prezentacji kodu captcha stanowić może istotne utrudnienie nie tylko dla osób z dysfunkcją wzroku, słabo widzących oraz głuchoniemych, ale również dla użytkowników nie posiadających żadnego stopnia niepełnosprawności narządu wzroku.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników BDI wystąpił do spółki Aero2 o przedstawienie wyjaśnień, rozważenie zmian formy prezentowania kodu oraz przedstawienie końcowych efektów rozmów z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne.

ziggurad   13 #53 08.04.2014 18:08

Niby Urząd się nie czepia i stwierdził że to zgodne z umową...

  #54 16.05.2014 16:08

Zasięg strony z capciem?
Jak mi wyskakuje strona z kodem na bdi to mam pełny zasięg 5kresek.
A po restarcie połączenia na internet, już tylko 2 kreski.
Też tak macie, tak powinno być, czy coś ściemniają z zasięgiem?

Ostatni Mohikanin   27 #55 16.05.2014 22:08

@Yyyyyy? - nie zauważyłem w tej materii żadnej różnicy.

  #56 04.01.2015 20:39

właśnie mija 3 miesiąc korzystania... nie wiedziałem że kiedyś kodów nie było teraz wykańczają, chyba przeniosę się na coś taniego gigakabel z netii tylko 30 pln kosztuje...

Ostatni Mohikanin   27 #57 05.01.2015 15:19

@Anonim (niezalogowany): Tańszego niż Aero2 nie ma nic :) A z kodami captcha co godzinę nie jest tak tragicznie.

  #58 11.01.2015 16:52

Aero2 było wystarczające. Aż do kilku dni przed świętami bożego narodzenia niedługo po tym jak weszła oferta aero2 mini bez captcha za 5 lub 10 zł prędkość netu spadła zauważalnie do takiej jakości, że czasem (szczególnie ok. 15-22/23) otwarcie strony graniczy z cudem.

  #59 18.01.2015 19:05

Czasem trzeba długo włąnczać , dla mnie to super spraw

  #60 05.02.2015 18:44

Wnioski pozostawiam do samodzielnej oceny, bo ja swoje zdanie mam na ten temat wyrobione,rok 2015-luty aero2 robicelowe ograniczanie przesyłu do typowo darmowych kart,aby wykupywac pakiety bez captcha

  #61 08.02.2015 18:45

mam aero bo do tej pory ceny za neta były za drogie w moim bloku ale pół roku temu pojawiła się opcja 20MB za 29zł w gigakablu. Tyle mogę płacić za neta, nie więcej.

  #62 09.02.2015 20:12

w sieci play pojawila sie oferta w abonamencie jezeli posiadasz juz telefon z lte i abonament mniej wiecej od marca 2014 możesz włączyć sobie nielimitowany internet lte jako pakiet a do rachunku dojdzie ci tylko 20zl, natomiast jesli chcesz internet w play wziac osobno to umowa trwa 24 miesiace a przez pol roku placisz 29,99 i masz nielimitowany internet pozniej jesli chcesz zostac przy tym abonamencie włączają limit a jesli nadal chcesz korzystac z no-limit wtedy abonament wzrazta do 50zl

  #63 11.05.2015 12:24

Solorz celowo ogranicza transfer na Aero do klku Kb/s na bezplatnym , aby wpychac podobne smiecie juz odplatnie. Nie, nigdy nie skorzystam ze smieci Plusa/Aero/Polsata, bo to jedno wielkie naciaganie (strona np. interii otwiera mi sie PIEC minut !!! ) tyle o zalosnym Aero u Solorza

  #64 03.07.2015 18:41

Nie wiedziałem co się dzieje że aero na Młocinach w Warszawie, przez dwadzieścia minut albo i dłużej na liczniku 'pobieranie' ma 0,00 kbps. Teraz wiem że to taka polityka, a nie uszkodzony modem.

Ostatni Mohikanin   27 #65 04.07.2015 18:43

Kod CAPTCHA wciąż trzeba wpisywać po godzinie używania Aero2, ale nie ma już musu restartu połączenia z siecią; dziesięć sekund po wpisaniu kodu połączenie automatycznie znów staje się aktywne.

  #66 27.08.2015 16:56

Korzystam z Areo2 od 4 lat i w roku 2015 jest chyba najgorzej. Rozłącza nawet po kilku minutach, ciągle włącza się CAPTCHA. Nie wiem jak wy, ale mam dosyć. Jak załaduje się strona, to potem i tak nic nie obejrzę. Szkoda gadać. Zgodnie z powyższymi informacjami powinno rozłączać po godzinie? chyba śmiechu warte, kiepski żart moi drodzy. Myślę o internecie ale u innego operatora. Pozdrawiam.

Ostatni Mohikanin   27 #67 27.08.2015 21:13

@Matka74 (niezalogowany): Z Aero2 korzystam co kilka dni (na przykład właśnie teraz). Rozłączanie i CAPTCHA pojawiają się dokładnie co godzinę.

  #68 15.03.2016 18:25

czy jakość telefonu /klasa/ ma wplyw na jakość przegladania net-u..?

  #69 15.03.2016 18:32

czy klasa telefonu ma wplyw na jakośc /predkosc/ odbieranego sygnalu aero2 w telefonie?

  #70 16.07.2016 16:53

@koza-nostra (niezalogowany): wszystko zależy od zasięgu i położenia, więc jeżeli masz telefon z dobrą anteną od sieci i dobrym procesorem(min.1GHz, 1GB ram) tym lepszą będziesz miał prędkość intenetu

  #71 14.07.2017 19:35

jestem zadowolony z internetu aero2 pakiet 30Gb za 30zł to pół darmo w porównaniu do innych dostawców prędkość osiąga 17,8Mb

Ostatni Mohikanin   27 #72 18.07.2017 13:47

@Anonim (niezalogowany): Niedawno przeniosłem się z telefonem do a2mobile. Za comiesięczne korzystanie z pakietu, dzięki któremu wszystko mam za free w cenie 19,90 zł, otrzymuję co miesiąc internetowy pakiet 3 GB do wykorzystania na karcie Aero2. Nie wiem, co to captcha, i nie mam limitu prędkości ;)