PC Image Editor PC Image Editor 5.9

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PC Image Editor to bezpłatny edytor graficzny przeznaczony do modyfikowania zdjęć cyfrowych zapisanych w różnych formatach.

PC Image Editor oferuje szeroki zakres przydatnych funkcji, które pozwolą zmodyfikować dowolny plik graficzny. Wśród nich znajdziemy między innymi opcje do ustawiania odpowiedniego poziomu jasności, kontrastu, saturacji, gammy, barwy oraz oświetlenia. Program posiada też inne niemniej przydatne opcje do zmiany kanału RGB oraz ustawiania zdjęcia w formie negatywu lub w odcieniach szarości.

Na szczególną uwagę zasługuje również narzędzie umożliwiające zmianę rozmiaru dowolnego zdjęcia. W tym celu możemy ręcznie wpisać wymagane parametry obrazu (wielkość i szerokość) lub skorzystać z gotowych profilów utworzonych przez producenta. Oprócz tego program umożliwia skanowanie i drukowanie, a także wielokrotne cofanie i wznawianie (undo/redo) wszystkich ostatnio wykonanych operacji na modyfikowanym zdjęciu.

Użytkownicy mogą stosować specjalne filtry i efekty, które służą do wyostrzania i rozmycia obrazu, dodawania efektu szumu czy tworzenia mozaiki i plakatowania wybranego zdjęcia. Przy użyciu dodatkowych narzędzi można też obracać grafikę w różnych kierunkach, odbijać go w pionie i poziomie oraz zniekształcać. PC Image Editor importuje oraz eksportuje pliki graficzne w formacie BMP, GIF, JPG, TIFF, PCX, TGA, WMF, EMF, RAS i PNG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!