PDFCreator PDFCreator 4.1.3

Strona główna Windows Biuro Konwertery i generatory PDF
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PDFCreator to bezpłatny program, który umożliwia m.in. konwersję dokumentów z każdego programu mającego opcję wydruku do formatu PDF.

Wirtualny wydruk do formatu PDF

Konwersji dokonuje się "drukując" dokumenty na instalowaną przez program wirtualną drukarkę o nazwie PDFCreator. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, a cały proces konwersji wykonywany praktycznie automatycznie, w jej trakcie należy podać tylko dane, które będą zaszyte w pliku tj. tytuł dokumentu, data oraz nazwisko (nazwę) autora.

Pozostałe funkcje narzędzia

PDFCreator pozwala konwertować dokumenty także do formatów PDF, JPG, PNG, TIF i innych oraz łączyć mniejsze dokumenty w jeden. Ponadto w ręce użytkownika trafiają opcje umożliwiające na kompresję i redukcję rozmiaru PDF-ów czy szyfrowanie dokumentów z wykorzystaniem zaawansowanego algorytmu AES.

Kluczowe cechy narzędzia:

  • darmowe narzędzie, które pełni funkcję "drukarki" PDF-ów
  • umożliwia tworzenie PDF-ów z dowolnej aplikacji oferującej opcje wydruku
  • kompresja i redukcja rozmiaru dokumentów
  • szyfrowanie PDF-ów z wykorzystaniem AES

Uwaga!

  • Wraz z programem instalowany jest również inny produkt tego producenta - edytor dokumentów PDF Architect.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze i instalacji, język polski. Sporo opcji konfiguracyjnych.
Spora wielkość pliku instalacyjnego (w porównaniu do możliwości).
ocena użytkownika
24.07.2016 17:49 • Recenzja do wersji 2.3.2

Konwersja różnych plików do popularnego formatu PDF od dawna była bolączką wielu producentów oprogramowania. Adobe tak stworzyło licencję, że niewielu próbowało zaimplementować natywne zapisywane do formatu PDF w swoich aplikacjach.

Odpowiedzią na te problemy jest między innymi ten program, ponieważ nie dodaje on możliwości zapisywania, a dodaje do systemu wirtualną drukarkę, która jest dostępna dla wszystkich instalowanych aplikacji. Wiele takich aplikacji jest typu zainstaluj i zapomnij. W tym przypadku tak nie jest, ponieważ konwerter ten daje spore możliwości konfiguracji każdego z zapisywanych dokumentów. Po każdym "wydrukowaniu" dokumentu program wyświetla dodatkowe okno w którym pyta o szereg aspektów pliku wynikowego. Dla mniej zaawansowanych program można tak skonfigurować, żeby owe okienko się nie pojawiało.

Niestety w czasach Windowsa 10 czy najnowszych wydań Linuxa programy tego typu tracą na znaczeniu bo taka wirtualna drukarka dostarczana jest wraz z systemem. Jednakże dla starszych wersji Windowsa polecam 1 00%

Świetny program
TROJAN - przy instalacji uruchamia downloadera
ocena użytkownika
18.12.2014 13:34 • Recenzja do wersji 2.0.1

Program bardzo dobry, gdyby nie:
1. próba instalacji zbędnego PDF Architekta
2. wypakowuje do katalogu "Temp" i uruchamia CBStub.exe - rozpoznawany jako Monetizer - downloader, który ściąga jeden z całej puli programów i instaluje nam go w tle bez jakiegokolwiek pytania. Jeśli będzie to Opera to pół biedy, ale nigdy nie wiemy co za syf nam ściągnie i zainstaluje. KARYGODNE ZACHOWANIE!!!