reklama

Pad i gry z PS3 nie będą działały na PlayStation 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż teoretycznie powinno się to wydawać z zapowiedzi PlayStation 4 jasne, Sony jednak pośpieszyło z dodatkowym wyjaśnieniem kilku kwestii dotyczących swojej nowej konsoli. Pomimo tego, że kontroler Move będzie z nią kompatybilny, wprowadzenie dotykowego DualShocka 4 oznacza brak wsparcia dla poprzedniej wersji pada. Nie ma co też nastawiać się na proste uruchamianie gier z PS3, bo poza ewentualną ich emulacją czy oczywiście strumieniowaniem gier z pomocą technologii od Gaikai, tytuły na płytach i pobrane z PSN po prostu nie zadziałają.

Nikt nie wyklucza jednak przy okazji usprawnionych graficznie reedycji wielkich hitów, tak jak to było z wieloma pozycjami z PS2 na PlayStation 3. Potwierdzono ponadto wsparcie dla dopiero co pojawiających się odbiorników telewizyjnych 4K, ale wyłącznie, jeżeli o materiał wideo chodzi (gry nie będą wydawane w tej rozdzielczości), a także to, że pomimo nastawiania się z PS4 na opcje społecznościowe, stałe podłączenie do Internetu nie jest wymagane.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii