PaintStar 2.70

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

PaintStar to bezpłatny i rozbudowany program graficzny przeznaczony do tworzenia grafiki i obróbki już istniejących zdjęć cyfrowych.

Program charakteryzuje się ogromną ilością narzędzi i funkcji wspomagających modyfikowanie i poprawianie jakości dowolnego zdjęcia. Oprócz tego wyróżnia się obsługą ponad 30 różnych formatów graficznych (m.in. JPEG, GIF, PNG, TIFF, TGA, PCX, BMP), odczytywaniem i wyświetlaniem danych EXIF, wbudowaną historią wszystkich wykonywanych czynności w programie, a także możliwością wykonywania zrzutów ekranów z całego pulpitu systemowego.

PaintStar oferuje pełny dostęp do najważniejszych narzędzi malarskich (ołówek, gumka czy pędzel), a także do niezbędnych funkcji umożliwiających wyostrzanie i rozmycie obrazu, wykonanie retuszu czy narysowanie różnych kształtów. Program pozwala też cofać i wznawiać wszystkie wykonane czynności oraz korzystać z gotowych tekstur, palety kolorów i narzędzi do tworzenia gradientów czy wyrównywania krawędzi.

Program gobsługuje kanał przezroczystości alpha oraz mechanizm TWAIN zapewniający integrację aplikacji z aparatem cyfrowym i skanerem. Poza tym wyświetla histogramy w czterech różnych trybach – RGB, HSV, HSL i CMYK. PainStar korzysta również z techniki przekształcania Morfing (Morphing) oraz posiada ponad 100 różnych filtrów i efektów, poprawiających wygląd modyfikowanego zdjęcia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 11.10.2015 21:59

Szkoda, że już nie jest rozwijany bo swego czasu bił na głowę Photoshopa. Ogólnie jest szybki i jak każdy program wymaga oswojenia się z nim.

  #3 18.10.2013 19:51

Będę nudny,ale...jest do tego spolszczenie i opls (pl) ???

  #2 08.06.2013 13:18

Doskonały, malutki programik do drobnych retuszów wykonywanych pędzlem. Tyle zdążyłam wybadać. no i mogłam go zainstalować na firmowym komputerze, bo na poważnego Photoshopa mnie nie stać:)

badacz852@interia.pl   1 #1 11.10.2012 13:08

Jak mogę zmniejszyć zdjęcia na Paint