Parkowanie we Wrocławiu będzie trochę łatwiejsze: abonament opłacimy online

Strona główna Aktualności

O autorze

Po wprowadzeniu wypożyczalni aut elektrycznych do Wrocławia zmotoryzowani mieszkańcy tego miasta dostali kolejną ciekawą nowość. Za abonamenty parkingowe można zapłacić online w podobny sposób, jak jest to już możliwe w Szczecinie.

System elektronicznych płatności za abonamenty parkingowe pozwala parkującym szybko i wygodnie wykupić sobie możliwość parkowania we wskazanych strefach. Operatorem jest firma Płatności Online Blue Media, obsługująca między innymi szybkie przelewy, karty płatnicze i system BLIK. Wcześniej było to możliwe tylko po wykonaniu przelewu na konto Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Kierowca może teraz załatwić wszystkie niezbędne kroki na stronie wroclaw.e-abonamenty.pl, gdzie kierowcy mogą zakładać konta, by zarządzać swoimi abonamentami parkingowymi. Na stronie wybieramy strefę, w której będzie można zostawiać samochód bez płacenia w parkomacie (w razie potrzeby można skorzystać z map, sprawdzenie cennika nie wymaga logowania), czas i podajemy dane samochodu. Na koniec płacimy online wybraną metodą.

Po wykonaniu tych kroków otrzymamy PDF, z którego należy wydrukować odpowiednią wkładkę do samochodu, informującą o opłaconym abonamencie. Z punktu widzenia klienta system ten nie różni się od sklepu internetowego. Na razie nie ma też widoków na to, by we Wrocławiu łatwiej było znaleźć miejsca do parkowania.

© dobreprogramy