Traficar: samochody na minuty dostępne we Wrocławiu i Poznaniu

Traficar: samochody na minuty dostępne we Wrocławiu i Poznaniu

Traficar: samochody na minuty dostępne we Wrocławiu i Poznaniu
Jan Mentel
03.10.2017 20:27, aktualizacja: 03.10.2017 20:38

Traficar uruchomiło swoją usługę we Wrocławiu i Poznaniu. Mieszkańcy tych miast będę mogli teraz skorzystać z tzw. carsharingu, czyli wypożyczania samochodów na minuty. Do dyspozycji oddano po 150 samochodów marki Renault Clio. Do tej pory Traficar dostępny był w Warszawie oraz Krakowie.

Obraz

Jak to działa? Oczywiście usługę zamówimy przy użyciu mobilnej aplikacji, która wskaże nam najbliżej zaparkowany samochód. Po złożeniu rezerwacji mamy 15 minut, żeby dotrzeć do wybranego miejsca, w którym czekać będzie na nas Renault Clio. Ale jak otworzyć samochód, skoro nie mamy kluczy? W tym celu należy zeskanować kod QR umieszczony na przedniej szybie po stronie kierowcy. Z kolei, żeby uruchomić silnik, musimy wyjąc kartę ze schowka i umieścić ją w oznaczonym miejscu.

Obraz

Zanim jednak ruszymy w trasę, warto chwilę poświecić na oględziny stanu czystości. Po sprawdzeniu karoserii i wnętrza wystawiamy notę, którą wyślemy za pomocą aplikacji. W ten sposób rozpoczynamy kurs. Cennik przewiduje, że za przejechany kilometr zapłacimy 80 gr, minuta jazdy to 50 groszy, a każde 60 sekund postoju kosztować nas będzie 10 gr.

Obraz

Żeby zakończyć usługę, samochód należy zostawić w dowolnym miejscu wewnątrz wyznaczonej strefy. PKN Orlen, jako partner usługi, oferuje również miejsca postojowe na swoich stacjach. W Poznaniu jest ich 12 a we Wrocławiu 7. Dodatkowo, jeżeli w trakcie trwania kursu zdecydujemy się zaparkować samochód, w strefie płatnego parkowania nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat.

Usługa dostępna jest w Polsce od roku i dotychczas obejmowała wyłącznie Warszawę i Kraków. Przez ten czas firma zdołała zwiększyć liczbę samochodów ze 100 aż do 800. Zgodnie z zapowiedziami do końca roku możemy spodziewać się też rozszerzenia działalności o kolejne miasta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)