Password Safe 3.52.0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Password Safe to open source'owy menedżer haseł, pozwalający bezpiecznie gromadzić oraz przechowywać dane dostępowe do rożnego rodzaju serwisów społecznościowych, for dyskusyjnych, serwerów i wielu innych.

Program chroni hasła użytkowników za pomocą algorytmu Twofish (stworzonego przez Schneiera), a jego bezpieczeństwo zostało dokładnie sprawdzone przez Counterpane Labs. Hasła mogą być przechowywane zarówno w jednej bazie, lub w wielu bazach, przeznaczonych do konkretnych zastosowań. Bazy można oczywiście przenosić między systemami, są zaszyfrowane kluczem generowanym z głównego hasła (które nigdzie nie jest w programie przechowywane). Po otworzeniu bazy, zawarte w niej pary login-hasło można kopiować do schowka. Można też skorzystać z funkcji automatycznego wypełniania formularzy webowych. Dla chętnych udostępniono funkcję zabezpieczenia haseł sprzętowym kluczem YubiKey.

Menedżer udostępniany jest za darmo, na wolnej licencji Artistic License 2.0. Użytkownicy Windows mogą pobrać wersję stabilną, posiadacze Linuksa muszą na razie skorzystać z wersji beta (która działa jednak bez zauważalnych usterek).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nic specjalnego nie zauważyłem
Import danych
ocena użytkownika
05.05.2016 18:19 • Recenzja do wersji 3.38.2

Od lat używam KeePass, ale dziś po przeczytaniu artykułu ściągnąłem dla próby ( a nóż ma jakieś lepsze możliwości niż KeePass ). Niestety program jak dla mnie nie wyróżnia się jakimiś szczególnymi funkcjonalnościami na tle innych podobnych. Postanowiłem zaimportować hasła z KeePass niestety już na tym etapie program "poległ" ( nie poradził sobie z importem xml, txt, csv ) i zakończył swój krótki żywot na moim kompie. Szkoda sobie zaśmiecać system, KeePass posiada te same funkcje o ile nie lepsze, a ponadto stworzono dla niego wiele pluginów poszerzających możliwości.

własne profile generowanych haseł, wpisanie hasła i nazwy użytkownika przez przeciągniecie obrazka,
generatro wymawialnych ciągów znaków
ocena użytkownika
14.04.2014 13:43 • Recenzja do wersji 3.33

Instalacja wersji przenośnej.
Dłuższą chwilę się nim pobawiłem i całkiem ciekawy spełniający swe zadanie program.

Przy wyborze maksymalnej trudności odblokowania, program "zawisnął" na dobrą minute. I coś tu nie działa chyba dobrze. Po zmianie tego parametru i restarcie programu uparcie wracam do jego losowych ustawień. Po kilku próbach i ustawieniu na 1 punkt zostało zapamiętane.
Z kopi zapasowej wszystko ładnie przywrócone, trzeba tylko pamiętać o zapisaniu tak przywróconej bazy.
Wpisanie nazwy użytkownika i hasła przez przeciągnięcie obrazka nie działa na wszystkich stronach. Wówczas trzeba korzystać z opcji kopiowania do schowka.
Zamykałem i uruchamiałem program wielokrotnie na różne sposoby i zawsze było otwarty tylko jeden proces.

Co do generatora wymawialnych ciągów znaków to coś tu "leży", większości nie da się, jak dla mnie, wymówić.