Password Safe 3.47.1

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Password Safe to open source'owy menedżer haseł, pozwalający bezpiecznie gromadzić oraz przechowywać dane dostępowe do rożnego rodzaju serwisów społecznościowych, for dyskusyjnych, serwerów i wielu innych.

Program chroni hasła użytkowników za pomocą algorytmu Twofish (stworzonego przez Schneiera), a jego bezpieczeństwo zostało dokładnie sprawdzone przez Counterpane Labs. Hasła mogą być przechowywane zarówno w jednej bazie, lub w wielu bazach, przeznaczonych do konkretnych zastosowań. Bazy można oczywiście przenosić między systemami, są zaszyfrowane kluczem generowanym z głównego hasła (które nigdzie nie jest w programie przechowywane). Po otworzeniu bazy, zawarte w niej pary login-hasło można kopiować do schowka. Można też skorzystać z funkcji automatycznego wypełniania formularzy webowych. Dla chętnych udostępniono funkcję zabezpieczenia haseł sprzętowym kluczem YubiKey.

Menedżer udostępniany jest za darmo, na wolnej licencji Artistic License 2.0. Użytkownicy Windows mogą pobrać wersję stabilną, posiadacze Linuksa muszą na razie skorzystać z wersji beta (która działa jednak bez zauważalnych usterek).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nic specjalnego nie zauważyłem
Import danych
ocena użytkownika

Od lat używam KeePass, ale dziś po przeczytaniu artykułu ściągnąłem dla próby ( a nóż ma jakieś lepsze możliwości niż KeePass ). Niestety program jak dla mnie nie wyróżnia się jakimiś szczególnymi funkcjonalnościami na tle innych podobnych. Postanowiłem zaimportować hasła z KeePass niestety już na tym etapie program "poległ" ( nie poradził sobie z importem xml, txt, csv ) i zakończył swój krótki żywot na moim kompie. Szkoda sobie zaśmiecać system, KeePass posiada te same funkcje o ile nie lepsze, a ponadto stworzono dla niego wiele pluginów poszerzających możliwości.

05.05.2016 18:19 | Recenzja do wersji 3.38.2
własne profile generowanych haseł, wpisanie hasła i nazwy użytkownika przez przeciągniecie obrazka,
generatro wymawialnych ciągów znaków
ocena użytkownika

Instalacja wersji przenośnej.
Dłuższą chwilę się nim pobawiłem i całkiem ciekawy spełniający swe zadanie program.

Przy wyborze maksymalnej trudności odblokowania, program "zawisnął" na dobrą minute. I coś tu nie działa chyba dobrze. Po zmianie tego parametru i restarcie programu uparcie wracam do jego losowych ustawień. Po kilku próbach i ustawieniu na 1 punkt zostało zapamiętane.
Z kopi zapasowej wszystko ładnie przywrócone, trzeba tylko pamiętać o zapisaniu tak przywróconej bazy.
Wpisanie nazwy użytkownika i hasła przez przeciągnięcie obrazka nie działa na wszystkich stronach. Wówczas trzeba korzystać z opcji kopiowania do schowka.
Zamykałem i uruchamiałem program wielokrotnie na różne sposoby i zawsze było otwarty tylko jeden proces.

Co do generatora wymawialnych ciągów znaków to coś tu "leży", większości nie da się, jak dla mnie, wymówić.

14.04.2014 13:43 | Recenzja do wersji 3.33

Komentarze

0 nowych
  #6 19.05.2017 09:52

Program jest rewelacyjny ale ma strasznie irytującego buga: Nie pamięta odznaczenia checkboxa "pokazuj ikonę w zasobniku", przez co za każdym razem kiedy zamykam okno, aplikacja ląduje w zasobniku Windows i przy kolejnym włączeniu tworzą się nowe instancje.

  #5 08.05.2016 17:07

Cóż, KeePass 2.X bije na głowę ten program jako multiplatform. i niektórymi funkcjami przede wszystkim plikiem kluczem, bo poziom bezpieczeństwa w zasadzie taki sam. Popularność zdecydowanie po stronie tego pierwszego, drugi naprawdę mało znany.

Autor edytował komentarz.
  #4 16.02.2016 18:51

> for dyskusyjnych

Zatrudnijcie kogoś do korekty tekstów.

Enzo69   8 #3 22.12.2015 19:24

Zero wygody w uzytkowaniu. Pozostane przy LastPass.

Autor edytował komentarz.
  #2 30.08.2014 23:52

@1 (niezalogowany): Z zamykaniem programu jest tak, że naciśnięcie krzyżyka nie zamyka programu tylko przenosi go do tray-a (pracuje jako zminimalizowany), a zamknięcie z poziomu menu zamyka go całkowicie. Otwieranie kolejny raz otwiera ponownie program stąd masz nowe procesy. W opcjach trzeba zaznaczyć by pozwalał otwierać tylko jedną kopię. Ps. Program całkiem przyzwoity i łatwo było mi przejść czyt. przyzwyczaić przechodząc z AnyPassword, który był ok do momentu kiedy na Win7 nie chciał prawidłowo działać a wersja pro, która działa na Win7 jest płatna a płatnych funkcji, których nie było w wersji free po prostu nie potrzebuję.

  #1 11.04.2014 10:12

1.700 pobrań i jeszcze nikt nie komentował . Zinstalowałem wczoraj , przy instalacji jest wybór zainstalowania na wersji przenośnej lub komputerze domowym. Wybrałem domowym. Mamy jedno hasło główne - mozna wprowadzić i obsługiwać za pomocą klawiatury wirtualnej.Pózniej utworzyłem sobie grupy i dodawałem nazwy, hasła, ścieżki do stron, można notatki. W sumie za pomocą jednego hasła możemy obsługiwać mnóstwo loginów i haseł.Jako sejfik z pamięcią sprawdzi się doskonale ale do używania na bieżąco jakoś nie mogę się przyzwyczaić narazie. Po otwarciu programu (są tam liczne ustawienia ale narazie nie bawiłem się nimi) i wpisaniu haseł można zrobić kopię . Odinstalowałem program i ponownie zainstalowałem przywracając dane z kopii, nie było problemu.Czasami trzeba to powtórzyć bo odrazu nie zapamietał chociaż zapisywałem a może jeszcze do wszystkiego nie doszłem. Jedno mnie irytuje, że po zamknięciu programu krzyżykiem , ponownym otworzeniu i tak kilka razy tworzy masę otwartych procesów. Żeby ich nie było po zamknięciu trzeba wybrać nie zamknij a z menu w górnym lewym roku plik a następnie "wyjście" wtedy jest czysto w procesach.
Poza tym działa sprawnie i naprawdę może pomóc - chyba ,że ktoś pozna hasło główne to wszystko ma na tacy , no i do końca nigdy nie wiadomo co on przesyła w tych otwartych procesach.Pożyjemy zobaczymy.Mało jest opini w sieci na temat tego programu.