Pecet od Google?

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google, która ostatnio wręcz zalewa nas nowościami w swojej ofercie i wkracza w coraz więcej dziedzin IT, teraz planuje sprzedawać własne komputery.

Wraz z siecią amerykańskich marketów Wal-Mart Google planuje rozpocząć sprzedaż tanich pecetów służących głównie do łączenia się z Internetem. Ze względu na dążenie do obniżenia ceny, Google PC najprawdopodobniej nie będzie działał pod kontrolą Windows, ale systemu operacyjnego stworzonego przez Google, prawdopodobnie opartego na Linuksie. Jak na razie nie ma żadnych informacji na temat konfiguracji, ani przewidywanego terminu rozpoczęcia sprzedaży. Nie wiadomo też, w jakich krajach będą one sprzedawane. W planach firmy jest też stworzenie urządzenia roboczo nazwanego Google Cubes, mającego służyć do przenoszenia muzyki, filmów i zdjęć pomiędzy domowym komputerem a telewizorem.

Przy okazji warto wspomnieć też, że wyszukiwarka Google została wybrana na domyślną wyszukiwarkę dla przeglądarek Opera Mobile i Opera Mini stworzonych dla telefonów komórkowych i palmtopów.

Aktualizacja: Firma Google zdementowała tą informację informując, że nie ma planów tworzenia Google PC.

© dobreprogramy
s