Google Chrome 71 dostępny – od teraz zablokuje więcej uciążliwych reklam

Google Chrome 71 dostępny – od teraz zablokuje więcej uciążliwych reklam

Google Chrome 71 dostępny – od teraz zablokuje więcej uciążliwych reklam
Oskar Ziomek
04.12.2018 23:00

Do użytkowników przeglądarki Google Chrome zaczyna trafiać kolejne stabilne wydanie programu, teraz oznaczone numerem 71. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jest to wydanie, wraz z którym użytkownicy będą widzieć w internecie mniej reklam – przeglądarka zablokuje ich więcej, szczególnie krytycznie podchodząc do tych elementów w sieci, które mogą wprowadzać internautę w błąd. To kolejny krok na drodze do wyeliminowania z sieci wszystkich tych banerów i wyskakujących okienek, które są szczególnie uciążliwe.

Warto bowiem zaznaczyć, że Google konsekwentnie twierdzi, że reklamy w sieci są niezbędne, ale by były akceptowalne, muszą spełniać szereg zasad. Chodzi w nich między innymi o to, jaki obszar ekranu jest zajmowany przez reklamę oraz na ile przeszkadza ona w konsumpcji właściwej treści strony. Pierwsze blokady reklam pojawiły się w Chrome już w poprzednich edycjach, ale teraz funkcja odrzucająca uciążliwe treści będzie działać bardziej stanowczo, bo jak zwrócił uwagę sam producent, w dotychczasowej formie nie do końca się sprawdza.

Chrome 71 zablokuje więcej reklam, które wprowadzają w błąd użytkownika, źródło: Chromium Blog.
Chrome 71 zablokuje więcej reklam, które wprowadzają w błąd użytkownika, źródło: Chromium Blog.

Od teraz przeglądając internet za pośrednictwem Chrome'a uciążliwych reklam będzie mniej. Od momentu zgłoszenia pierwszej reklamy niezgodnej z zasadami, twórca strony będzie miał 30 dni na jej poprawienie. Jeśli nie zareaguje w wyznaczonym terminie, na jego stronie reklamy nie będą już wyświetlane. Co istotne, znikną nie tylko te, które zostały uznane na niezgodne z zasadami, ale wszystkie, jakie zostały umieszczone na danej stronie.

Nowy Chrome to także inne zmiany. Użytkownicy odwiedzający strony, na których oferowane są usługi wymagające płatności, zostaną ostrzeżeni przed witrynami, które w niejasny sposób opisują zasady płatności. Wiele zmian w nowej wersji przeglądarki dotyczy również programistów. Warto tu wspomnieć na przykład o nowym API, które daje możliwość określania czasu względem wybranego momentu i posługiwania się formatami takimi jak wczoraj czy 10 sekund temu.

Jak zwykle w przypadku Chrome'a aktualizacja do nowej wersji nie pojawia się równocześnie u każdego. By szybciej otrzymać nową wersję programu, aktualizację można wymusić odwiedzając informacje o programie obok sekcji ustawień lub pobierając aplikację ręcznie, jeśli nie jest jeszcze zainstalowana. Chrome'a można pobrać między innymi za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)