Google Chrome 71 dostępny – od teraz zablokuje więcej uciążliwych reklam

Google Chrome 71 dostępny – od teraz zablokuje więcej uciążliwych reklam
Oskar Ziomek

04.12.2018 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do użytkowników przeglądarki Google Chrome zaczyna trafiać kolejne stabilne wydanie programu, teraz oznaczone numerem 71. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jest to wydanie, wraz z którym użytkownicy będą widzieć w internecie mniej reklam – przeglądarka zablokuje ich więcej, szczególnie krytycznie podchodząc do tych elementów w sieci, które mogą wprowadzać internautę w błąd. To kolejny krok na drodze do wyeliminowania z sieci wszystkich tych banerów i wyskakujących okienek, które są szczególnie uciążliwe.

Warto bowiem zaznaczyć, że Google konsekwentnie twierdzi, że reklamy w sieci są niezbędne, ale by były akceptowalne, muszą spełniać szereg zasad. Chodzi w nich między innymi o to, jaki obszar ekranu jest zajmowany przez reklamę oraz na ile przeszkadza ona w konsumpcji właściwej treści strony. Pierwsze blokady reklam pojawiły się w Chrome już w poprzednich edycjach, ale teraz funkcja odrzucająca uciążliwe treści będzie działać bardziej stanowczo, bo jak zwrócił uwagę sam producent, w dotychczasowej formie nie do końca się sprawdza.

Chrome 71 zablokuje więcej reklam, które wprowadzają w błąd użytkownika, źródło: Chromium Blog.
Chrome 71 zablokuje więcej reklam, które wprowadzają w błąd użytkownika, źródło: Chromium Blog.

Od teraz przeglądając internet za pośrednictwem Chrome'a uciążliwych reklam będzie mniej. Od momentu zgłoszenia pierwszej reklamy niezgodnej z zasadami, twórca strony będzie miał 30 dni na jej poprawienie. Jeśli nie zareaguje w wyznaczonym terminie, na jego stronie reklamy nie będą już wyświetlane. Co istotne, znikną nie tylko te, które zostały uznane na niezgodne z zasadami, ale wszystkie, jakie zostały umieszczone na danej stronie.

Nowy Chrome to także inne zmiany. Użytkownicy odwiedzający strony, na których oferowane są usługi wymagające płatności, zostaną ostrzeżeni przed witrynami, które w niejasny sposób opisują zasady płatności. Wiele zmian w nowej wersji przeglądarki dotyczy również programistów. Warto tu wspomnieć na przykład o nowym API, które daje możliwość określania czasu względem wybranego momentu i posługiwania się formatami takimi jak wczoraj czy 10 sekund temu.

Jak zwykle w przypadku Chrome'a aktualizacja do nowej wersji nie pojawia się równocześnie u każdego. By szybciej otrzymać nową wersję programu, aktualizację można wymusić odwiedzając informacje o programie obok sekcji ustawień lub pobierając aplikację ręcznie, jeśli nie jest jeszcze zainstalowana. Chrome'a można pobrać między innymi za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)