reklama

PhoXo 8.3.0

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PhoXo jest prostym i bezpłatnym narzędziem do obróbki graficznej dedykowanym początkującym użytkownikom. Jego zaletą jest całkiem spora liczba funkcji, dająca możliwość wygodnej i kompleksowej edycji zdjęć cyfrowych oraz innego typu grafiki.

Program charakteryzuje się bardzo prostym i czytelnym interfejsem graficznym, nie odbiegającym zbytnio od standardów do jakich zdołaliśmy przywyknąć korzystając z jakiegokolwiek innego rozwiązania tego typu. Oferuje on cały wachlarz podstawowych narzędzi do zaznaczania, rysowania, stosowania różnego rodzaju deseni i gradientów, rozjaśniania/przyciemniania obrazu czy też niwelowania efektu czerwonych oczu.

Ponadto PhoXo dysponuje również narzędziami nieco bardziej zaawansowanymi, które umożliwiają m.in. manipulowanie jasnością, kontrastem, tonami kolorów itp. Godnym uwagi uzupełnieniem przedstawionej funkcjonalności są dostępne w programie efekty graficzne, kliparty, szablony ramek oraz mechanizm warstw, pozwalający tworzyć w programie projekty złożone z wielu odrębnych obiektów i elementów.

Poza wsparciem dla własnego formatu zapisu grafiki (oXo) program obsługuje również pliki Photoshopa (PSD), ikony (ICO) oraz cały zbiór innych, powszechnie wykorzystywanych plików graficznych (BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, TGA).

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Przede wszystkim prostota, intuicyjność, interfejs w języku polskim, wydajność, a także dostęp do wielu profesjonalnych narzędzi.
Pomoc online tylko w języku angielskim i chińskim
ocena użytkownika

Phoxo to darmowy, ale dość potężny w swoich możliwościach program do edycji obrazu. Mały,w tym wypadku znaczy dobry i szybki, oraz łatwy w użyciu, może być traktowany jako mini Photoshop. Należy wspomnieć że program ten posiada wiele funkcji które są stosowane w w profesjonalnych programach foto-edycyjnych, takich jak praca na warstwach, cofanie, ponad 50 efektów specjalnych, przetwarzanie wsadowe i szeroką gamę użytecznych i zaawansowanych narzędzi do wyboru, kadrowanie, malowanie, retusz, czy pomiar i nawigacja, wyostrzanie i rozmycie, lasso. Do obrazu z łatwością można dodawać wiele efektów, takich jak transformacja, rotacja, cień, marszczenie i inne. Na stronie internetowej Phoxo znajdziemy wiele ciekawych gradientów i mnóstwo darmowych clipartów, ramek, tekstur oraz kształtów. Możliwość zapisywania prac w formatach BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF jak i TGA, a do tego możliwość odczytu w popularnych profesjonalnych formatach plików jak PSD czy ICO. Jednym słowem wart wypróbowania.

13.04.2014 10:13 | Recenzja do wersji 8.1.0

Komentarze

0 nowych
cameleon06   8 #6 22.08.2017 02:27

Pobrałem ten program , chciałem usunąć tło ze zdjęcia. Zaznaczyłem lassem i ... nie mogłem w ogóle zmienić narzędzia na gumkę. Nawet nic nie mogłem zmienić . Jedyne wyjście to ... deinstalacja

  #5 29.08.2016 22:31

@darek719: Dodatkowym + jest interfejs w języku polskim.

  #4 29.08.2016 22:29

@abser (niezalogowany): Tak, jest funkcja niwelowania efektu czerwonych oczu.

darek719   41 #3 03.11.2015 23:19

świetny dla początkujących użytkowników, prosty w obsłudze, spora liczba funkcji.

Autor edytował komentarz.
xlawok   2 #2 11.09.2014 18:20

@abser ikonka na pasku narzędzi (z lewej strony)

  #1 11.09.2014 13:44

Czy jest funkcja redukcji czerwonych oczu? Nie mogę znaleźć....

reklama