PhoXo 8.4.0

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz progra​m
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PhoXo jest prostym i bezpłatnym narzędziem do obróbki graficznej dedykowanym początkującym użytkownikom. Jego zaletą jest całkiem spora liczba funkcji, dająca możliwość wygodnej i kompleksowej edycji zdjęć cyfrowych oraz innego typu grafiki.

Program charakteryzuje się bardzo prostym i czytelnym interfejsem graficznym, nie odbiegającym zbytnio od standardów do jakich zdołaliśmy przywyknąć korzystając z jakiegokolwiek innego rozwiązania tego typu. Oferuje on cały wachlarz podstawowych narzędzi do zaznaczania, rysowania, stosowania różnego rodzaju deseni i gradientów, rozjaśniania/przyciemniania obrazu czy też niwelowania efektu czerwonych oczu.

Ponadto PhoXo dysponuje również narzędziami nieco bardziej zaawansowanymi, które umożliwiają m.in. manipulowanie jasnością, kontrastem, tonami kolorów itp. Godnym uwagi uzupełnieniem przedstawionej funkcjonalności są dostępne w programie efekty graficzne, kliparty, szablony ramek oraz mechanizm warstw, pozwalający tworzyć w programie projekty złożone z wielu odrębnych obiektów i elementów.

Poza wsparciem dla własnego formatu zapisu grafiki (oXo) program obsługuje również pliki Photoshopa (PSD), ikony (ICO) oraz cały zbiór innych, powszechnie wykorzystywanych plików graficznych (BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, TGA).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przede wszystkim prostota, intuicyjność, interfejs w języku polskim, wydajność, a także dostęp do wielu profesjonalnych narzędzi.
Pomoc online tylko w języku angielskim i chińskim
ocena użytkownika
13.04.2014 10:13 • Recenzja do wersji 8.1.0

Phoxo to darmowy, ale dość potężny w swoich możliwościach program do edycji obrazu. Mały,w tym wypadku znaczy dobry i szybki, oraz łatwy w użyciu, może być traktowany jako mini Photoshop. Należy wspomnieć że program ten posiada wiele funkcji które są stosowane w w profesjonalnych programach foto-edycyjnych, takich jak praca na warstwach, cofanie, ponad 50 efektów specjalnych, przetwarzanie wsadowe i szeroką gamę użytecznych i zaawansowanych narzędzi do wyboru, kadrowanie, malowanie, retusz, czy pomiar i nawigacja, wyostrzanie i rozmycie, lasso. Do obrazu z łatwością można dodawać wiele efektów, takich jak transformacja, rotacja, cień, marszczenie i inne. Na stronie internetowej Phoxo znajdziemy wiele ciekawych gradientów i mnóstwo darmowych clipartów, ramek, tekstur oraz kształtów. Możliwość zapisywania prac w formatach BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF jak i TGA, a do tego możliwość odczytu w popularnych profesjonalnych formatach plików jak PSD czy ICO. Jednym słowem wart wypróbowania.