PhotoFiltre PhotoFiltre 7.2.1

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowy program, jak sugeruje nazwa, przeznaczony głównie do obróbki fotografii. Oprócz podstawowych operacji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp. program oferuje bardzo bogatą kolekcję filtrów.

Na liście filtrów znajdziemy podstawowe modyfikacje, jak zmiana jasności, kontrastu, nasycenia, barwienie zdjęć, zmiana gammy, oraz nieco bardziej fantazyjne efekty, na przykład akwarela, tusz, puzzle, szkic lub pointylizm. W sumie do dyspozycji mamy ponad 100 filtrów i efektów, ale to jeszcze nie wszystko. Filtry można nakładać na wybrane obszary. Zaznaczanie może odbywać się z użyciem dostarczonych kształtów (prostokąt, romb, elipsa, trójkąt...) lub odręcznie. Z wykorzystaniem narzędzia PhotoMasque mamy możliwość tworzenia ciekawych winiet i przezroczystości na zdjęciach. Ponadto dostępne są również podstawowe narzędzia do rysowania.

Dużą zaletą jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro). Na uwagę zasługują możliwości eksportu obrazów w formacie GIF jako ikon o 16, 256 lub 16 milionach kolorów.

PhotoFiltre oferuje też wykonywanie powtarzających się operacji w trybie wsadowym, co pozwala obrobić w krótkim czasie dużą liczbę grafik. W programie znajdziemy również prostą przeglądarkę zdjęć, narzędzia tekstowe z możliwością dodania efektów, oraz moduł obsługujący urządzenia (aparaty, skanery) kompatybilne z TWAIN.

Uwaga!

  • Polską nakładkę można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatkiu -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwa obsługa, szybkie działanie, możliwość zainstalowania wtyczek, duża ilość obsługiwanych formatów grafiki
brak obsługi warstw, słabe automatyczne dopasowanie poziomów i kontrastu
ocena użytkownika
25.05.2011 22:34 • Recenzja do wersji 6.5.2

Jeśli potrzebujesz lekkiego edytora zdjęć ze sporymi możliwościami i bez wydawania gotówki, to PhotoFiltre powinien ci przypaść do gustu. Obsługa programu jest prosta, a wszystkie narzędzia są odpowiednio posegregowane.

Aplikacja ta najbardziej nadaje się do stosunkowo prostych zadań, gdyż nie obsługuje warstw a i automatyczne dostosowywanie fotografii nie sprawuje się najlepiej. Z drugiej strony program oferuje ciekawe możliwości zaznaczania fragmentu zdjęcia, kopiowania i zapisywania kształtu zaznaczenia. Kolejnymi atutami są: duża ilość filtrów (na co wskazuje nazwa programu), wygodne narzędzie klonowania (bardzo przydatne przy retuszach) oraz szybkie działanie "magicznej różdżki".

PhotoFiltre otwiera pliki wielu formatów graficznych i zapisuje w kilku podstawowych.