Photopus Free Edition Photopus Free Edition 1.5

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Photopus Free Edition to bezpłatna i nieco ograniczona funkcjonalnie edycja popularnego narzędzia przeznaczonego do przetwarzania grafiki. Za jego pomocą możliwe jest dokonanie prostej obróbki i konwersji zarówno pojedynczych plików graficznych, jak również całych ich zbiorów.

Zaletą programu jest bez wątpienia intuicyjny interfejs graficzny, który obsługiwany jest w sposób przypominający pracę z kreatorem. Na poszczególnych etapach działania aplikacji odpowiednio wczytujemy grafikę, którą chcemy poddać obróbce, wskazujemy filtry, które zostaną zastosowane podczas przetwarzania, definiujemy format wyjściowy i lokalizację, w której zostaną zapisane zmodyfikowane obrazy.

W wersji bezpłatnej Photopus Free Edition w nasze ręce trafiają podstawowe filtry i narzędzia, umożliwiające sprawną zmianę nazwy plików i rozmiaru obrazu zgodnie zgodnie z ustalonym szablonem, manipulowanie takimi parametrami jak jasność, kontrast, balans kolorów czy saturacja, a także nakładanie na zdjęcia różnego rodzaju ciekawych efektów graficznych.

Aplikacja obsługuje większość najpopularniejszych formatów graficznych, wśród których znajdziemy m.in. BMP, GIF, JPG, JP2, JPC, J2C, J2K, PSD, PDD, PCT, PICT, TGA, ICB, VDA, TIF, ICO, WBMP, WAP, WBM, EXR, PNM, PBM, PGM, PPM, XPM oraz TIFF i GIF. W porównaniu do wersji płatnej zabrakło tutaj wsparcia dla jakichkolwiek plików RAW, które tworzone są przez bardziej profesjonalne aparaty cyfrowe, czy też możliwości nakładania na zdjęcia znaków wodnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!