Photosynth także w Firefoksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Kilka razy pisaliśmy o nowym projekcie oprogramowania Microsoft - Photosynth, którego zadaniem jest nie tyle scalanie kilku fotografii w jedną, ale renderowanie trójwymiarowanego modelu sfotografowanego obiektu lub miejsca na podstawie serii wprowadzonych do programu ujęć. Bardzo wczesna wersja demonstracyjna została zaprezentowana publicznie przy okazji konferencji Siggraph 2006, o czym pisaliśmy w listopadzie.

Wersja ta działała dotychczas jedynie w Internet Explorer poprzez formant ActiveX. Tymczasem na oficjalnym blogu Microsoft Live Labs, które rozwija ten projekt pojawiła się wreszcie informacja o udostępnieniu pluginu przeznaczonego dla Firefoksa. Oznacza to, że również użytkownicy przeglądarki spod znaku liska mogą zobaczyć, jak prezentuje się Photosynth - niestety wciąż nie ma możliwości wgrywania własnych zdjęć, jednak modele stworzone na potrzeby dema wyglądają naprawdę obiecująco. Wersję demo można uruchomić tutaj.

Zainteresowanych projektem Photosynth po więcej szczegółów i opisów zapraszamy na blog Microsoft Live Labs.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi