Picturesque 2.0

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Picturesque to innowacyjny program do sortowania i oceniania dużych kolekcji zdjęć, w którym sztuczna inteligencja pomoże wybrać najlepsze ujęcia, warte pokazania bądź wydrukowania. Dzięki maszynowemu uczeniu program może skrócić czas selekcji nawet o 80%. Ostateczna decyzja należy zawsze do fotografa.

Picturesque pozwala zajrzeć do każdego folderu na dysku lub karcie pamięci. Aanaliza i grupowanie zdjęć odbywają się w czasie przeglądania folderu, dzięki czemu program szybko jest gotów do pracy. Picturesque uczy się oceniać zdjęcia i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, jak jakość oświetlenia. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny.

Ręcznie można wybrać kadry i porównać szczegóły w powiększeniu, przy czym Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach, co znacznie ułatwia określenie, czy są ostre.

Pocturesque jest darmowy w wersji pozwalającej przeglądać tylko pliki JPG i z ograniczeniem do 1,5 tysiąca zdjęć miesięcznie. Wersja płatna, kosztująca 10 dolarów miesięcznie, ma możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów, współpracy z Lightroomem i może posortować 20 tysięcy zdjęć każdego miesiąca.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Picturesque 2.0 dostępny za darmo, o ile wystarczą Ci zdjęcia w JPG

21
16.06.2016  •  Anna Rymsza

Picturesque to bardzo ciekawa przeglądarka zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pomóc wybrać najlepsze ujęcia. Przy pracy z dużymi kolekcjami zdjęć dzięki maszynowemu uczeniu program może skrócić czas selekcji nawet o 80%. Ostateczna decyzja należy zawsze do fotografa, ale warto sobie ułatwić pracę. Z wydaniem wersji 2.0 programu zmieniło się kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim można z niego korzystać za darmo. Jedynym ograniczeniem będzie wtedy brak możliwości przeglądania RAW-ów z aparatów. Jeśli jednak chcesz szybko sortować i oceniać zdjęcia w formacje JPG, czy to…

Przywieziesz z wakacji dużo zdjęć? Sztuczna inteligencja pomoże wybrać te najlepsze

16
18.05.2016  •  Anna Rymsza

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi gigabajty zdjęć do przejrzenia. W samą porę przychodzi na pomoc projekt Picturesque. Dzięki temu programowi sztuczna inteligencja pomoże amatorom wybrać najlepsze zdjęcia do pokazywania znajomym i rodzinie, a profesjonalistom przebić się przez liczące kilkaset plików sesje. Dzięki pomocy uczącej się maszyny można skrócić czas wybierania tych najlepszych zdjęć nawet o 80%. Picturesque sam grupuje zdjęcia na podstawie zawartości, dzięki czemu można z kilku podobnych ujęć łatwo wybrać to najlepsze. Co ważne, analiza i grupowanie zdjęć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji