Pierwsze bety FreeBSD 7.1 i 6.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Udostępniono

pierwsze wersje Beta wydań 7.1 i 6.4 systemu FreeBSD. Dzięki niemal wzorcowej implementacji stosu TCP/IP jest on doskonały na serwery i zapory sieciowe, nadaje się jednak także na biurko.

Bety są dostępne do pobrania obecnie z większości mirrorów FTP. Cykl wydawniczy gałęzi 7.1 przewiduje jeszcze dwie wersje kandydujące we wrześniu i oficjalną premierę w połowie października. Gałąź 6.4 będzie wydawana w takim samym schemacie z tygodniowym przesunięciem w stosunku do 7.1. Nie obejmują one prekompilowanych pakietów. Osoby, które chciałyby potestować wydane bety, mogą pobrać obrazy ISO.

Równocześnie światło dzienne ujrzała trzecia beta - bazującego na FreeBSD 6.4 - FreeNAS 0.69. W porównaniu do ostatniej bety, wprowadzono między innymi moduły jądra nullfs.ko i unionfs.ko, a także opcje Usuń algorytm oraz Wykonaj teraz w kliencie RSYNC w lokalnym WebGUI. Dodano wsparcie dla Ethernetu na platformie NVIDIA nForce MCP, czy transkodowania audio i wideo w fuppes, a klient sieci BitTorrent CTorrent został zastąpiony przez Transmission. Wielkość mfs_root zwiększyła się do 74 i 80MB.

© dobreprogramy