Pierwsze spojrzenie na Microsoft Security Essentials

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił do pobrania dla ograniczonej liczby użytkowników pierwszą wersję testową swojego nowego programu antywirusowego - Microsoft Security Essentials, wcześniej znanego pod nazwą Morro.

Program ten to druga już próba dotarcia do szerokiej grupy użytkowników domowych z oprogramowaniem zabezpieczającym. W przeciwieństwie do raczej nieudanego eksperymentu z OneCare, tym razem jednak mamy do czynienia z bardzo wąską specjalizacją - Microsoft Security Essentials ogranicza się jedynie do ochrony antywirusowej i antyspyware'owej. Za wcześnie jeszcze przewidywać, czy wraz z premierą Morro pod koniec roku na rynku będziemy świadkami rewolucji, czy też produkt, pomimo tego, że będzie bezpłatny, okaże się bublem. Już dzisiaj możemy natomiast sprawdzić, co do zaoferowania ma nowy antywirus Microsoftu i jak prezentuje się na i tak mocno zagęszczonym już rynku bezpłatnych programów antywirusowych.

Zapraszamy do lektury krótkiego przeglądu nowego antywirusa Microsoftu w artykule Pierwsze spojrzenie na Microsoft Security Essentials opublikowanym na łamach naszego vortalu.

© dobreprogramy