r   e   k   l   a   m   a
reklama

Pierwszy jailbreak Windows Phone 7 i oskarżenia o piractwo

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiło się narzędzie umożliwiające uruchomienie nieoficjalnych aplikacji w smartfonach z Windows Phone 7. Jego twórcy zostali już oskarżeni o pomaganie piratom.

Najnowszy system Microsoftu, Windows Phone 7, podobnie jak iOS, pozwala na pobieranie aplikacji jedynie z oficjalnego sklepu - Windows Phone Marketplace. Kwestią czasu było pojawienie się narzędzia umożliwiającego obejście zabezpieczeń Microsoftu. W tym celu udostępniony został przez trzech hakerów - Rafaela Riverę, Longa Zhenga i Chrisa Walsha - program o nazwie ChevronWP7. Nie jest to klasyczna aplikacja do jailbreaku. Narzędzie pozwala jedynie na wprowadzenie do systemu Windows Phone 7 aplikacji, które nie są oficjalnie dostępne w e-sklepie Microsoftu. Aplikacja ma stanowić pomoc dla użytkowników systemu, ale już spotkała się z ostrymi głosami krytyki.

Twórcy ChevronWP7 zostali oskarżeni o propagowanie piractwa. Zdaniem serwisu MobileTechWorld narzędzie stworzy niebo dla piratów. Okazuje się bowiem, że dzięki innej luce w systemie użytkownik może bez problemu pobierać kod źródłowy wybranych aplikacji z e-sklepu. Może to doprowadzić do łatwego udostępniania pirackich kopii programów i gier. Na procederze może stracić też Microsoft, który pobiera od deweloperów roczną opłatę w wysokości 99 dolarów za możliwość publikacji programów i gier w Windows Phone Marketplace.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii