Skype dla Windows Phone z możliwością tworzenia i wysyłania rysunków

Skype dla Windows Phone z możliwością tworzenia i wysyłania rysunków20.10.2014 19:04
Skype dla Windows Phone z możliwością tworzenia i wysyłania rysunków
Paweł Piskurewicz

Skype to jedna z tych aplikacji, które na systemie Windows Phone są uboższe w opcje i możliwości od swoich odpowiedników na iOS i Androidzie. Microsoft postanowił zacząć zmienić ten stan rzeczy. Dzisiejsza aktualizacja przynosi nie tylko ulepszenia i poprawki, ale także nową opcję tworzenia rysunków, dostępną jak na razie tylko na Windows Phone.

Przesłane obrazki możemy obejrzeć z poziomu Windows Phone oraz aplikacji desktopowej dla OS X i Windowsa. Aplikacja modern dla Windows 8, a także mobilne wersja dla iOS i Androida wyświetlają jedynie komunikat z linkiem, pod którym znajdziemy przesłaną grafikę. Wersja www (z poziomu Outlook.com) nie pokazała niczego. Tak więc przy okazji dodania nowej opcji mamy iście Microsoftowy bałagan. Nie wiadomo jeszcze kiedy tworzenie i wysyłanie grafik zostanie udostępniona w pozostałych programach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sam mechanizm rysowania nie zaskakuje niczym szczególnym. Otrzymujemy kilka kolorów oraz 3 grubości pędzla. Dodatkowo jako tło możemy wczytać grafikę, albo naszą lokalizację. I to właściwie wszystko. Nic czego nie dałoby się zrobić za pomocą zewnętrznych aplikacji.

To jednak tylko część nowości. Aktualizacja powinna ucieszyć posiadaczy telefonów z ekranami HD, program wreszcie został do nich dopasowany i wygląda nieco lepiej. Poprawie uległ także czas potrzebny na start Skype oraz logowanie za pomocą konta Microsoft, na które mamy zarejestrowany system. Wersja na Windows Phone wspiera również przekierowania z zewnętrznych aplikacji i stron. Niestety wciąż nie doczekaliśmy się możliwości przesyłania plików, które jest obecne chociażby na Androidzie.

350126982312716225

Na tym jednak Microsoft nie poprzestaje. Od niedawna dostępna jest nowa wersja Skype dla OS X, a w drodze jest także dla Windows 8. Już teraz można pobrać jej testową wersję. Główna zmiana to odmieniony, lżejszy i bardziej płaski interfejs. W planach jest też powiązanie usługi z nową odsłoną serwisu MSN. Kilka dni temu udostępniono także Skype Qik. Widać, że Microsoft coraz bardziej czuje oddech konkurencji na plecach. Google nie poprzestaje w promowaniu i rozwijaniu usługi Hangouts, a w tle jest też konkurencja mniejszych, ale równie niebezpiecznych graczy takich jak chociażby Viber. Taki stan rzeczy powinien jednak cieszyć użytkowników każdej z tych usług. Na dobrej rywalizacji zyskujemy wszyscy. Skype dla Windows Phone oraz pozostałych systemów znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Może się przydać już w najbliższą środę, aby przedzwonić do naszego studia i wziąć udział w dobreprogramy na żywo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)