Warto zagrać na Windows Phone: Minion Rush i Temple Run 2

Warto zagrać na Windows Phone: Minion Rush i Temple Run 2

Warto zagrać na Windows Phone: Minion Rush i Temple Run 2
22.12.2013 17:20

Weekend już się powoli kończy, ale przed nami Święta Bożego Narodzenia, zatem wolnego czasu będzie trochę więcej. W celu przetrwania oczekiwania na prezenty warto zrelaksować się grając w kilka pozycji, które niedawno wyszły na system mobilny od Microsoftu. Wybrane dwa tytuły reprezentują gatunek gier zręcznościowych, a dokładniej free runner. W tego typu pozycjach celem gracza jest „tylko” omijanie przeszkód, ale na wyższych poziomach niezbędny okaże się niesamowity refleks, a nawet przywidywanie jaki typ przeszkód może kryć się za następnym zakrętem.

Pierwszą grą jest Minion Rush, od znanego studia tworzącego na urządzenia mobilne - Gameloft. Pozycja związana jest z filmem animowanym Jak ukraść Księżyc?. Gracz wciela się w sympatycznego miniona, który chcąc osiągnąć tytuł pracownika miesiąca (a zapewne i roku), wyrusza w szaleńczą pogoń, aby zdobyć punkty i zaimponować swojemu przełożonemu. Biegając i omijając przeszkody zbieramy banany i różne powerupy. Tytuł jest prostym podejściem do gry zręcznościowej, ale znajdziemy w nim kilak ciekawych rozwiązań jak np. zmiana kąta nachylenia kamery czy etapy, które składają się z kilku kondygnacji. Sama gra tryska humorem już od samego początku. Na pewno nieraz uśmiechniemy się słysząc zabawne dźwięki wydawane przez miniona lub oglądając animacje „śmierci” bohatera. Minion Rush jest pozycją z mikropłatnościami, ale nie są one agresywne, przez co nie przeszkadzają w rozgrywce. Zakupić można ominięcie wyzwań, przejście do dodatkowych plansz czy ubranka dla miniona (warto przejrzeć ten dział, gdyż kilka z nich jest naprawdę zabawnych). Grafika w Minion Rush zachwyca bogactwem kolorów i całkiem niezłymi teksturami (jak na urządzenie mobilne). Gra jest bardzo przyjemna, urozmaicona i niezmiernie wciągająca. Warto zainstalować tą pozycję na swoim smartfonie.

Obraz

Drugim tytułem jest Temple Run 2, znany zapewne wszystkim miłośnikom gier na urządzeniach mobilnych. Po dłuższym oczekiwaniu doczekał się on wreszcie swojej wersji na Windows Phone (pierwsza część i jej modyfikacje są już do pobrania w markecie od dłuższego czasu). Gra jest sygnowany przez Xbox Live, zatem podczas zabawy będziemy zbierać odznaczenia dopisywane do naszego konta Microsoft. Sama pozycja jest wiernym portem z iOS czy Androida. Nadal uciekamy przed niebezpiecznym zwierzęciem, przemierzając ruiny i kopalnie. System mikropłatności pozwoli na ulepszanie naszego protagonisty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dojść do tych samych efektów zbierając diamenty w grze. Temple Run 2 doczekać ma się nawet filmu i jest jedną z lepiej sprzedających się pozycji w swojej kategorii. Grywalność stoi na wysokim poziomie, a oprawa audiowizualna jest dobra. Tytuł wydaje się być bardziej poważny oraz nie aż tak urozmaicony jak Minion Rush. Nadal jest to jednak spora dawka dobrej mobilnej rozrywki.

Obraz

Oba tytuły dostępne są w markecie za darmo. Minion Rush działać będzie na wszystkich urządzeniach z Windows Phone 8. Temple Run 2 uruchomimy tylko na smartfonach z Windows Phone 8 posiadających co najmniej 1 GB RAM (w przyszłej aktualizacji gra dostępna będzie także dla urządzeń z 512 MB RAM).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)