Pierwszy 1000 postów na naszym forum i kilka słów o vortalu...

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu dzisiejszym nasze forum przekroczyło pierwszą magiczną barierę 1000 postów! Biorąc pod uwagę, że forum powstało w maju b.r. - czyli dużo później niż sam vortal - uważamy to za spory sukces. Cieszymy się, że coraz chętniej korzystacie z forum i mamy nadzieję, że uda nam się skupić wokół niego sporą grupę ludzi zainteresowanych tematyką vortalu.

Nie ma niestety róży bez kolców - wraz ze wzrostem liczby postów, mieliśmy kilka postów w sprawie cracków czy "pełnych wersji" komercyjnych programów. Przypominamy zatem, że zarówno vortal jak i forum poświęcone są legalnemu oprogramowaniu, o czym inforumujemy w dziale O VORTALU oraz Regulaminie forum. Przypadki takie będą bezlitośnie tępione ;-) . Głównym celem stworzenia tego vortalu było propagowanie legalnego oprogramowania. Uważamy, że można być legalnym nawet bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (oprócz systemu operacyjnego, który zazwyczaj i tak jest dostarczany przy zakupie komputera) wykorzystując szeroką gamę darmowego oprogramowania. Praktycznie każdy komercyjny program posiada przecież przynajmniej 1 bezpłatny odpowiednik. Zawsze można wybrać także tańszy produkt (np. StarOffice zamiast MS Office, CorelDRAW zamiast Adobe Photoshopa i Illustratora itd.).

A teraz kilka słów o statystykach za sierpień, które okazały się ponownie rekordowe ;-) . W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy:
781026 - odsłon stron vortalu (czyli to co inne strony zazwyczaj podają w liczniku)
63862 - wejść
25487 - unikalnych gości

Wpływa do nas ostatnio bardzo dużo e-maili, propozycji programów i (ostatnio także) newsów. Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie z nich ale zaręczam, że wszystkie czytamy. Osoby, które dysponują odrobiną czasu, wiedzą, dobrymi chęciami i chciałyby nam pomóc (tak jak Sebastian ostatnio - dziękujemy!) prosimy o kontakt. Szczególnie brakuje nam publikacji do działu ON-LINE -> Artykuły - jeżeli ktoś chciałby opublikować coś ze swojej radosnej twórczości ;-) co byłoby na odpowiednim poziomie merytorycznym i zgodne z tematyką vortalu, również prosimy o kontakt.

© dobreprogramy
s