Google I/O zapowiedziane na 25 czerwca

Google I/O zapowiedziane na 25 czerwca
Tomek Kondrat

20.02.2014 12:07, aktual.: 20.02.2014 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Imprezy z serii Google I/O od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Na owych konferencjach prezentowane były między innymi nowe wersje Androida oraz urządzenia z serii Nexus. Tegoroczna konferencja została właśnie zapowiedziana i wystartuje 25 czerwca, czyli za 125 dni.

Sundar Pichai, który był uważany za rywala Satyi Nadellli w wyścigu o stanowisko CEO Microsoftu, poinformował o wydarzeniu na swoim profilu Google+. Trwająca dwa dni konferencja odbędzie się w San Francisco i będzie transmitowana na żywo na YouTubie. Możliwe jest także osobiste uczestniczenie w imprezie, jednak zapisy nie zostały jeszcze uruchomione, o czym można przeczytać w poniższym wpisie.

Czego można spodziewać się po Google I/O? Wiele wskazuje na to, że na konferencji zadebiutuje nowe urządzenie, którym może być tablet Nexus 8, wyprodukowany, przez Asusa. Możliwe jest, iż zostanie zaprezentowana nowa wersja systemu Android, która może nosić nazwę „Lollipop”, czyli lizak. Kolejne wersje systemu nosiły nazwy: Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jellybean i KitKat, zatem niemal w 100% pewne jest to, że nazwa zaczynać będzie się na literę L.

Wartym wzmianki jest to, że w roku 2012 Google na I/O przedstawiło światu bardzo popularny system Android 4.1 Jellybean oraz dwa urządzenia: tablet Nexus 7 i Nexus Q. W 2013 natomiast zaprezentowany został smartfon Samsung Galaxy S4 w edycji Google Play.

Google trzyma swoją politykę prezentowania Androida w ścisłej tajemnicy, zatem wszystkiego dowiemy się zapewne na samej konferencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)