Usterka klawiatury Gboard powodem złych podpowiedzi słów na Androidzie – jak ją naprawić?

Usterka klawiatury Gboard powodem złych podpowiedzi słów na Androidzie – jak ją naprawić?

Gboard ma problem z podpowiadaniem słów (depositphotos)
Gboard ma problem z podpowiadaniem słów (depositphotos)
Oskar Ziomek
15.09.2018 20:21

Użytkownicy klawiatury Gboard na Androidzie skarżą się od kilku dni na problemy z podpowiadaniem słów podczas pisania z wykorzystaniem gestów. Okazuje się, że aplikacja nie tyle ma kłopoty z dokładnością podpowiedzi, co zdaje się sugerować słowa zupełnie niezwiązane z literami, które chce wprowadzić użytkownik. Całość może więc sprawiać wrażenie, że pomija działanie słownika lub niepoprawnie interpretuje gesty przesuwania.

Problem zdaje się dotyczyć wielu osób, czego dowody można znaleźć między innymi na reddicie, ale wszystko wskazuje na to, że usterka ominęła osoby korzystające z Gboard na iOS-ie. Okazuje się jednak, że istnieje proste rozwiązanie, które pozwala uzdrowić aplikację i przywrócić jej właściwe działanie, o czym informuje serwis 9to5Google. Usterka została bowiem potwierdzona przez Google, wraz z podpowiedzią, jak można tymczasowo wyeliminować problem.

Jesteśmy świadomi usterki, która związana jest z dokładnością pisania gestami w Gboard. Pracujemy nad jej rozwiązaniem; w międzyczasie wymuszenie zamknięcia aplikacji Gboard lub ponowne uruchomienie telefonu może poskutkować tymczasowym rozwiązaniem problemu – czytamy w krótkiej informacji. Z czasem okazało się jednak, że obydwie metody nie tylko uzdrawiają aplikację na chwilę, ale stanowią docelowe rozwiązanie problemu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Chcąc naprawić Gboarda, trzeba więc albo zrestartować smartfon, albo też celowo wyłączyć aplikację. W tym celu należy zajrzeć do ustawień Androida, odszukać w nich sekcję związaną z aplikacjami, a następnie wymusić zatrzymanie Gboard. Użytkownicy raportują także, iż w niektórych przypadkach skuteczną metodą okazuje się wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, a w innych – celowa zmiana klawiatury na inną i z powrotem.

Zastosowanie tych metod faktycznie eliminuje problem i zgodnie z zapewnieniami Google, nie są to rozwiązania tymczasowe, toteż w przypadku problemów z Gboard warto z nich skorzystać. Najnowszą wersję klawiatury Google można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)