Pierwszy ślub w kościele Kopimistów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Kopimizm jest bardzo młodą religią, ale cieszy się ogromną popularnością. Kościół, który uważa CTRL+C i CTRL+V za święte symbole, a kopiowanie informacji za akt najpiękniejszy na świecie, ma już wyznawców na prawie wszystkich kontynentach — od Stanów Zjednoczonych po Estonię. W styczniu tego roku Misjonarski Kościół Kopimizmu (Missionerande Kopimistsamfundet) zyskał status oficjalnej religii w Szwecji, a wczoraj odbył się pierwszy ślub jego wyznawców.

Ceremonia odbyła się podczas konferencji SHARE w Belgradzie, na kobiercu stanęli Rumunka i Włoch. Kopiowanie i udostępnianie nie ogranicza się do plików, kodu i informacji, ma zastosowanie również w miłości. Małżeństwo zawarte w kościele Kopimistów zobowiązuje małżonków do dzielenia się wszystkim ze sobą, dzielenia się miłością z innymi, pod warunkiem, że inni ich nie okradają, oraz do kopiowania i mieszania DNA, co pozwoli stworzyć nowego człowieka.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza