Pingo

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pingo to darmowy program, dzięki któremu możemy przeprowadzić kompresję obrazów zapisanych w najpopularniejszych formatach oraz wykonać szereg innych operacji na plikach graficznych.

Do czego służy Pingo?

Czasem dysponujemy rozmaitymi zdjęciami, które musimy umieścić na stronie internetowej lub też wysłać za pośrednictwem e-maila, ale okazuje się, że posiadane przez nas pliki są zbyt duże. W takiej sytuacji warto skorzystać z Pingo, czyli narzędzia do łatwego i szybkiego optymalizowania rysunków, ilustracji, fotografii i innych tego rodzaju materiałów pod kątem wykorzystania ich w sieci.

Kluczowe funkcje

Pingo obsługuje pliki PNG, JPG, WEBP i APNG, więc nie radzi sobie ze wsparciem każdego dostępnego formatu. Jeśli jednak dysponujemy materiałami zapisanymi przy użyciu wspomnianych rozszerzeń, to łatwo i szybko przeprowadzimy konwersję pliku, kompresję obrazu w celu zmniejszenia jego rozmiaru (a tym samym jakości, rzecz jasna), a także zajmiemy się obracaniem zdjęć, likwidowaniem przezroczystości czy też usuwaniem metadanych.

Warto wspomnieć, że Pingo jest dostępny w formie narzędzia wiersza poleceń, ale z oficjalnej strony producenta bez problemu ściągniemy także aplikację Pinga z graficznym interfejsem użytkownika.

Najważniejsze cechy:

  • darmowe narzędzie do kompresowania materiałów graficznych
  • idealny program dla osób, które publikują obrazy w internecie
  • łatwa i szybka zmiana rozmiaru pliku
  • wspiera pliki w formatach PNG, JPG, WEBP i APNG
  • dwie wersje programu: w formie narzędzia wiersza poleceń lub z interfejsem użytkownika

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!