r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PixelKnot: Hidden Messages 1.0.1

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych

PixelKnot: Hidden Messages to aplikacja za pomocą której możemy szyfrować nasze wiadomości, a także odkodować te otrzyma od innych.

Treść wiadomości zostaje zapisana w wybranej przez nas grafice. Algorytm szyfrowania robi to w taki sposób, aby sama grafika jak i jej właściwości nie różniły się w widoczny sposób od pliku źródłowego. To właśnie fakt ukrycia wiadomości jest największa zaletą PixelKnot: Hidden Messages. W przypadku przesyłania zwykłych szyfrowanych wiadomości, sam fakt szyfrowania zdradza, że chcemy coś ukryć. Tutaj przesyłamy zwykłe zdjęcie, bądź też grafikę, które nie wzbudzają podejrzeń. Możemy je również umieścić na serwisie społecznościowym.

Aby odszyfrować tak zakodowaną wiadomość należy otworzyć plik za pomocą aplikacji PixelKnot. Istnieje również możliwość dodatkowego zabezpieczenia treści za pomocą hasła, tak aby tylko osoby, którym je przekażemy mogły odczytać ukrytą zawartość.

PixelKnot: Hidden Messages dostępny jest za darmo, dodatkowo nie zawiera reklam. Choć aplikacja nie zachwyca wykonaniem, to swoje zadanie spełnia bardzo dobrze. Brakuje jej jedynie krótkiego poradnika, który tłumaczyłby zasady działania programu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Steganografia na Androidzie. Dzięki PixelKnot: Hidden Messages zakodujesz wiadomość w obrazku

5
10.06.2015  •  Maciej Olanicki

Użytkownicy, w związku z coraz większą świadomością w kwestiach prywatności, często poszukują często alternatyw dla komunikatorów oferowanych przez wielkie korporacje. Szczególnie, gdy tematy poruszane w ich rozmowach bywają wrażliwe. Nie zawsze jednak można polegać na szyfrowaniu. W ramach projektu Guardian powstała aplikacja PixelKnot: Hidden Messages. To, co wyróżnia ją na tle alternatyw to maskowanie samego faktu konwersacji. The Guardian Project, w ramach którego powstał PixelKnot, to inicjatywa skupiająca się na dostarczaniu użytkownikom aplikacji mobilnych, które zapewniałyby im…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.