Pixelitor Pixelitor 4.2.2

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pixelitor to darmowe oprogramowanie do modyfikowania plików graficznych na komputerze. Program został napisany w języku Java i doskonale nadaje się do obróbki dowolnej fotografii przechowywanej na dysku twardym lub innym nośniku danych.

Program umożliwia pracę na wielu warstwach, które w pewnym stopniu ułatwiają modyfikowanie pliku graficznego. Oprócz tego posiada niemal wszystkie najważniejsze narzędzia do rysowania i edycji grafiki na komputerze. W tym wypadku może stanowić godną konkurencję dla najpopularniejszego obecnie programu Adobe Photoshop. Charakteryzuje się wygodnym i przejrzystym interfejsem oraz prostym w obsłudze edytorem graficznym.

Pixelitor posiada ponad 70 różnych filtrów graficznych, za pomocą których wyostrzymy obraz i dodamy w nim efekt lustra lub blur (rozmycia). Aplikacja została wyposażona w podstawowe narzędzia do rysowania, takie jak pędzel, ołówek czy wiadro z farbą. Oprócz tego znajdziemy w niej funkcje do rysowania gradientów i zmiany ustawień kolorów oraz różnych odcieni.

Korzystając z programu możemy dowolnie konfigurować poszczególne elementy znajdujące się na głównym ekranie, a także dodawać rozmaite efekty poświaty i cienie. Pixelitor oferuje też możliwość cofania i powtarzania wszystkich wykonanych operacji na modyfikowanej fotografii lub rysunku.

Uwaga!

  • Do prawidłowego działania programu, wymagane jest posiadanie oprogramowania Java.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!