Płatnik 10.02.002

Strona główna Windows Firma Programy kadrowo-płacowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Płatnik to bezpłatny program dla płatników składek na ubezpieczenie społeczne. Celem programu jest ułatwienie płatnikom współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Program pozwala na przygotowanie, wydruk oraz transmisję dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS. Zintegrowany (od wersji 5.x) program Płatnik - Przekaz Elektroniczny, umożliwia emisję dokumentów ubezpieczeniowych w formie elektronicznej. Pozwala on na przekazywania do ZUS dokumentów drogą teletransmisji oraz odbieranie potwierdzeń przesłania dokumentów. Wspomaga on postępowanie na wszystkich etapach elektronicznych kontaktów pomiędzy płatnikiem a ZUS, począwszy od uruchomienia tej formy łączności, poprzez bieżące wykorzystanie sieci internetowych do transmisji dokumentów, aż po zakończenie komunikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dość intuicyjny, często aktualizowany, dobry support telefoniczny
Skomplikowany, przekombinowany, najprostszy problem rośnie do rangi mega-problemu, Obowiązkowy dla pracodawcy zatrudniającego powyżej 5 pracowników.
ocena użytkownika
31.01.2016 23:32 • Recenzja do wersji 10.01.001

Nasz ukochany ZUS to miejsce, którzy każdy pracownik i pracodawca kocha:). Jako że mamy XXi wiek to ten moloch postanowił ułatwić życie pracodawcy i z pomocą firmy Asseco Poland SA wprowadził obowiązkowy program do komunikacji na linii Pracodawca-ZUS. Niestety nie ma możliwości innego rodzaju komunikacji z ZUS.

Podstawowym zadaniem programu jest wspomaganie procesu tworzenia i przesyłania dokumentacji wymaganej przez ZUS. Dokumenty te są przesyłane za pomocą bezpiecznego kanału i przy użyciu bezpiecznego podpisu elektronicznego, wydawanego przez zewnętrzne (niezależne od ZUS) jednostki. Na chwilę obecną możliwe jest tworzenie kilkunastu różnych dokumentów.

Wraz z wersją 10 pojawiła się kompletna baza ubezpieczonych dostępna na serwerach ZUS ulokowanych 4 miejscach w Polsce. Baza ta istniała już wcześniej, ale nie była dostępna dla pracodawców. Dane pracowników są aktualizowane na bieżąco i w każdej chwili dane naszych pracodawców. Jedyną wymaganą daną potrzebną do pobrania jest numer pesel.