reklama

PlayStation 4 debiutuje w kolejnych 20 krajach, również w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

15 listopada PlayStation 4 trafiło do sprzedaży w Ameryce, a dzisiaj konsola pojawiła się w 20 krajach regionu PAL, w tym oczywiście także w Polsce. Uradowane Sony wszem i wobec ogłasza, że oto jeszcze większa liczba zainteresowanych może zakupić najpotężniejszą konsolę nowej generacji. Razem z urządzeniem do sprzedaży trafiło przeszło 25 gier, w tym Killzone: Shadow Fall oraz Knack, a także Assassin's Creed IV: Black Flag, Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4, FIFA 14 oparta na technologii Ignite, ulepszone wydanie bijatyki Injustice: Gods Among Us czy LEGO Marvel Super Heroes.

W zależności od zestawu, PS4 dostępne jest w cenie już od 1699 (sama konsola) do 2249 złotych i wyżej (z dodatkowym padem, kamerką oraz grami). Można też rozejrzeć się za paczkami z przenośną Vitą. Jeżeli ktoś nie zaklepał wcześniej sztuki dla siebie, na pewno nowy sprzęt Sony trudno będzie dzisiaj dostać w stolicy (podczas nocnej premiery w Sony Store poszło przeszło 20 konsol, kolejna partia dopiero 15 grudnia), osoby bez zamówienia przedpremierowego mogą jednak szukać jej w popularnych marketach z elektroniką w innych miastach. Tutaj sytuacja ma się nieco lepiej, a jakby sprzętu dla kogoś zabrakło to następną dostawę przewidziano na okolice 6 grudnia.

Szczęśliwi nabywcy powinni mieć na względzie kilka spraw. Dostępna jest aktualizacja 1.51 dla systemu, a także PlayStation App potrzebne do współpracy z urządzeniami z iOS oraz Androidem. Żeby uniknąć w PlayStation Network problemów związanych z napływem nowych użytkowników, wyłączono na jakiś czas pewne funkcje, które jednak nie mają wpływu chociażby na możliwość zabawy po sieci - trzeba tylko opłacić abonament PlayStation Plus. Ponadto Polski nie ma niestety na liście państw, które mogą cieszyć się z dosyć bogatej oferty aplikacji multimedialnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić