Poczta Polska na poziomie 3.0: neokartka, neoznaczek i neolist

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś przed południem podczas konferencji prasowej Poczta Polska zaprezentowała kolejny etap planowanej od dawna, cyfrowej rewolucji. Zaczęło się od neokartki, którą każdy mógł zaprojektować na smartfonie i wysłać bez potrzeby zbliżania się do skrzynki pocztowej. Dziś wystartowała platforma Envelo (nazwa słusznie kojarzy się z envelope).

Envelo pozwala na pełną obsługę znanych już neokartek, neolistów, które tworzymy na podstawie szablonu na platformie, ale dostarczy je listonosz, oraz na kupno neoznaczków. Neoznaczki nabywca może sam wydrukować na kopertach, kartkach pocztowych lub na etykietach samoprzylepnych do późniejszego wykorzystania. Podczas zakupu można od razu wybrać szablon do druku oraz umieścić wybrany obrazek obok kodu QR znaczka.

Z Envelo powiązane będą jeszcze inne usługi. W najbliższym kwartale udostępnione zostaną kolejne aplikacje mobilne, a w ciągu roku na platformie będzie można sprawdzić także, na jakim etapie dostarczenia jest nasza przesyłka rejestrowana (na przykład list polecony). W planach jest także wysyłanie faktur elektronicznych. Platforma ma zostać ukończona do 2015 roku, w 2017 powinna już na siebie zarabiać.

Przedstawiciele mającej już 455 lat Poczty Polskiej zapewniają, że spółka weszła na poziom 3.0.

© dobreprogramy

Komentarze