Pokaż, do czego używasz Linuksa - do wygrania 2000 USD

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa tysiące dolarów, netbooki HP Mini 2140 oraz kamery Flip Mino to główne nagrody w konkursie na film przedstawiający zastosowania Linuksa "Pokaż, do czego używasz Linuksa!", organizowanym przez firmę Novell. Konkurs potrwa od dzisiaj do 1 czerwca 2009 r.

Tematyka zgłaszanych do konkursu filmów może być dowolna - mogą nią być rewolucyjne rozwiązania zbudowane na bazie Linuksa, jak i codzienne prace. Film może być opowiastką, prezentacją osiągnięcia lub materiałem instruktażowym. Ważne, aby stanowił atrakcyjnie przedstawioną odpowiedź na pytanie "What do you do with Linux" (do czego używasz Linuksa).

Uczestnicy konkursu muszą spełnić kilka prostych wymagań: film musi trwać najwyżej jedną minutę i być w formacie dopuszczanym przez YouTube, musi być w języku angielskim (lub mieć angielskie napisy), zaś uczestnicy muszą być pełnoletni. Wyboru zwycięzców, spośród finalistów wyłonionych przez sponsorów konkursu, dokonają internauci - społeczność Open Source.

Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 czerwca 2009 r, zaś 3 czerwca zostanie przedstawiona lista finalistów i rozpocznie się internetowe głosowanie na najlepszy film, które potrwa do końca miesiąca. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 1 lipca.

© dobreprogramy

Komentarze