Przyspieszamy za darmo komputer dla gracza do 2000 złotych

Przyspieszamy za darmo komputer dla gracza do 2000 złotych

Przyspieszamy za darmo komputer dla gracza do 2000 złotych
Krzysztof Fiedor
19.02.2016 11:14, aktualizacja: 19.02.2016 11:37

W materiale Komputer dla gracza za 2000 zł na 2016 rok zapowiadaliśmy, że bez dodatkowych kosztów będzie można zwiększyć wydajność komputera przez podkręcenie podstawowych podzespołów: procesora, pamięci i karty graficznej. Oczywiście od razu pojawiły się głosy, że zaproponowana platforma AMD do takich działań się kompletnie nie nadaje, że spali się procesor, może „paść” płyta główna albo jeszcze coś innego.

Od razu trzeba zaznaczyć, że podkręcanie to nie jest prosta sprawa i nie możemy tego traktować jak zabawy. W niewprawnych rękach rzeczywiście można doprowadzić do uszkodzenia komputera. Podczas tego procesu należy zachować niebywałą ostrożność i co najważniejsze, cierpliwość, ponieważ do najlepszych efektów dojdziemy małymi kroczkami rozłożonymi w dość długim czasie.

Jeszcze jedno. Ten materiał to nie poradnik! Nie znajdziecie tutaj dokładnej recepty na to, jak podkręcić podzespoły. Chcemy pokazać jedynie, że nawet w tak prostej i taniej konfiguracji drzemie potencjał, który możemy wydobyć w warunkach domowych. Nie będzie też podkręcania ekstremalnego z litrami ciekłego azotu. Mamy w rękach typową konfigurację i chłodzenie przedstawione w poprzednim materiale. Pamiętajcie! Jeśli chcecie spróbować nawet lekkiego podkręcenia, robicie to na własną odpowiedzialność i ze wszystkimi tego konsekwencjami!

Już niebawem kolejna konfiguracja, w dość kontrowersyjnej cenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)