GeForce NOW: dzięki Nvidii każdy laptop nadaje się do gier

GeForce NOW: dzięki Nvidii każdy laptop nadaje się do gier

GeForce NOW: dzięki Nvidii każdy laptop nadaje się do gier
09.01.2018 18:54, aktualizacja: 09.01.2018 22:11

NVIDIA zamierza zamienić każdy komputer w maszynę do grania. Nie zrobi tego jednak montując mocniejsze układy graficzne do każdego laptopa, jaki zejdzie z taśmy produkcyjnej. Zrobi to z pomocą chmury i oprogramowania.

Ruszyły testy platformy GeForce NOW, z pomocą której praktycznie każdy PC i Mac umożliwi nam granie w tytuły z najwyższej półki w rozdzielczości 1080p, 60 fps i bez opóźnień. Komputer gracza będzie łączył się z wirtualnym PC, wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 1080, z którego otrzyma przetworzone dane gry w wysokiej jakości. Nie trzeba będzie więc składać nowego PC, żeby zagrać w najnowsze tytuły bez „przycinania” detali i skorzystać z NVIDIA GameWorks.

NVIDIA GeForce NOW CES video

Aplikacja GeForce NOW będzie dostępna na Windowsa i macOS-a. Z przyspieszeniem z chmury Nvidii zagramy w pozycje dostępne w wielu cyfrowych sklepach. Na razie NVIDIA wymienia: Steam, Origin, Uplay, GOG i Battle.net. Oczywiście by skorzystać z poprawionej gry, trzeba ją najpierw posiadać w swojej bibliotece. Alternatywnym rozwiązaniem będzie instalacja gry z dedykowanym launcherem, jak World of Tanks czy Warframe. GeForce NOW powinien poradzić sobie także z nimi.

GeForce NOW ma jeszcze jedną zaletę – zdejmuje z barków graczy obowiązek ściągania i instalowania gry, dbania o najnowsze sterowniki, kombinowania z ręczną konfiguracją i eksperymentów z odpowiednim poziomem detali dla każdego tytułu osobno. Zunifikowane wirtualne PC są już skonfigurowane i zoptymalizowane, czekają jedynie na połączenie gracza. GeForce NOW ma nawet zapewnić synchronizację zapisanych stanów gry i innych danych między różnymi platformami.

GeForce NOW można już zacząć testować, jednak usługa nie jest dostępna w Polsce. Możecie się jednak zapisać do listy oczekujących na jej stronie. Wymagane jest łącze o przepustowości przynajmniej 25 Mb/s i komputer z Windowsem (7 lub nowszym) bądź macOS-em (przynajmniej 10.10). Reszta nie ma znaczenia.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)