r   e   k   l   a   m   a
reklama

Polacy nie lubią programów w chmurze, ufają pudełkom i chcą mieć wybór

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Corel zbadała preferencje Polaków w zakresie kupowania oprogramowania. Nasi rodacy nie przepadają za tą formą dystrybucji — tylko 4% ankietowanych chce mieć dostęp do programów przez Internet i płacić za nie abonament. Ponad połowa preferuje zakup oprogramowania w pudełku, na fizycznym nośniku, co trzecia pytana osoba woli kupić program w postaci cyfrowej i pobrać na swój dysk.

Najpopularniejszym argumentem przeciw chmurze jest obawa o utratę dostępu do plików po zaprzestaniu płacenia subskrypcji (76%). Dalej znalazła się konieczność wnoszenia regularnych opłat, do czego nie chce się zobowiązywać 75% respondentów. 73% po prostu chce posiadać fizyczny nośnik, tyle samo ankietowanych chce zachować sobie prawo do aktualizacji we własnym tempie.

25% respondentów preferuje kupno programu w pudełku w sklepie fizycznym, ale 66% nadal udaje się tam zapytać o radę. 30% kupuje programy pudełkowe w sklepach internetowych, 11% ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii. Co ważne, 88% respondentów chce mieć wybór formy, w jakiej kupią oprogramowanie.

Badanie na zlecenie Corela przeprowadziła firma Toluna na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii