Polacy szaleją w Singapurze :-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Pisaliśmy w środę o rozpoczęciu się finałów World Cyber Games 2005 w Singapurze, największej na świecie "olimpiady" graczy komputerowych. Pośród 800 zawodników z 67 krajów znalazło się siedmiu naszych rodaków i jak się okazuje nie przypadkiem :-)

Z Singapuru docierają do kraju bardzo dobre informacje. Polska drużyna Team Pentagram pokonała podczas światowych igrzysk gier komputerowych World Cyber Games przeciwników ze Szwecji oraz Litwy i awansowała do 1/8 finału!

Szwedzi byli zdecydowanym faworytem tego starcia lecz Pentagram, który w tym roku zdobył Mistrzostwo Europy nie pozostawił rywalom żadnych szans wygrywając 16:3! Tym samym po raz pierwszy pięcioosobowy zespół z Polski znalazł się wśród 16 najlepszych graczy świata. W piątek 18 listopada rozstrzygnie się kto będzie kolejnym rywalem Pentagramu w walce o złoto. Najbardziej prawdopodobne jest, iż przyjdzie im się zmierzyć z ubiegłorocznym złotym medalistą igrzysk - Team3D. Rywalizację można śledzić na żywo na stronie worldcybergames.com. Decydujące starcie odbędzie się w sobotę o 10.30 czasu singapurskiego. Tego samego dnia rozegrane zostaną też ćwierćfinały i półfinały turnieju.

© dobreprogramy
s